25 Nisan 2017

3.İVEK ULUSLARARASI İLAÇ VE ECZACILIK KONGRESİ BAKAN AKDAĞ TARAFINDAN AÇILIYOR

ivek

İlaç, Eczacılık ve Sağlık Sektörünün Kalbi İvek’te Atacak

 

Açılışını Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yapacağı, İlaç ve eczacılık sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren İVEK Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi, 26-29 Nisan tarihlerinde 10 bini aşkın sağlık profesyoneli katılımıyla İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenecek.

 

Bu yıl 3.’sü düzenlenen İVEK Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi devlet kurumlarının temsilcilerini, akademisyenleri, eczacılık fakültesi öğrencilerini, serbest ve kamu eczacılarını, meslek örgütlerini ve ilaç endüstrisinin temsilcilerini 26-29 Nisan tarihlerinde bir araya getirecek. Kongrenin 10 binin üzerinde katılımcı ve 250’nin üzerinde konuşmacı ile gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Türkiye’de yapılmış olan en üst seviyede teknik, sektörel ve bilimsel konferans olma yolunda ilk adımı 2014 yılında atan İVEK, 5 bini aşkın katılımcı, başta Orta Doğu, Balkanlar ve Avrasya bölgesinden olmak üzere birçok farklı ülkeden konuşmacı ve katılımcıların ilgisiyle başarıyla tamamladı. 2015 yılında katılımcı ülke sayısının ve ulusal katılımın da artmasıyla 8 bin civarında paydaşla birlikte kongre gerçekleştirmişti.

İVEKBİO Biyoteknoloji Kongresi eş zamanlı olarak yapılacak

Bu yıl düzenlenecek kongre ile eş zamanlı olarak düzenlenecek İVEKBİO Biyoteknoloji Kongresi’yle hükümet politikalarında da yer alan biyoteknolojik ilaçların ülkemizde üretilmesi için gereken koşulların tespiti ve kamu ile sektör işbirliği imkanlarının oluşturulması amaçlanıyor.

 

Tarih: 26 – 29 Nisan 2017

Yer: WOW İstanbul Hotel & Convention Center

Açılış 26 Nisan saat: 10:00

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It