24 Nisan 2017

Berko Çocuk Tiyatrosu İkinci Ödülünü Aldı

BerfununRuyasiUmraniyeEgitimArastirmaHastanesi2

30 yılı aşkın süredir “Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla insan sağlığına katkı sağlamayı amaçlayan Berko İlaç, Berko Çocuk Tiyatrosu projesi ile “Direklerarası Seyirci Ödülleri”ne layık görüldü. “Direklerarası Seyircileri”nin oluşturduğu halk jürisi tarafından değerlendirilen “Berfu’nun Rüyası” oyunu “kurum tiyatroları” kategorisinde ödül aldı. Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenle, ödüller sahiplerine takdim edildi. Berko Çocuk Tiyatrosu’nun ödülünü, Genel Sanat Yönetmeni Deniz Yeşil Mavi aldı. Bu anlamlı ödülü, 23 Nisan haftası almak Berko Çocuk Tiyatrosu ekibi için ayrıca mutluluk verici oldu.

23 Nisan Kutlamaları Kapsamında “Berfu’nun Rüyası” Çocuklarla Buluştu

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlamaları kapsamında, hafta boyunca çocuklarla bir araya gelen Berfu’nun Rüyası oyunu büyük ilgi gördü. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği “33. Çocuk Şenliği”nde minik tiyatroseverler ile buluşan Berko Çocuk Tiyatrosu, Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde sahnelendi.

Takip eden gün Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuklara ulaştırılan Berfu’nun Rüyası, hasta çocuklar ve hastanede görev yapan sağlık çalışanlarının çocukları tarafından ilgiyle izlendi. Hastalıkları sebebiyle oyunu izleyemeyen çocukları, oyuncular hasta katında ziyaret etti ve hediyeler dağıttı. Berfu’nun Rüyası 23 Nisan haftası son olarak, “Büyükada”da çocuklarla buluştu. Açık havada yapılan etkinliğe ilgi ve katılım yoğun oldu.

Üç sezondur çocuklara ve onların ailelerine ücretsiz olarak ulaşan Berko Çocuk Tiyatrosu, önümüzdeki sezon da, Türkiye genelinde okullarda, belediyelerde, kültür merkezlerinde ve çeşitli sahnelerde sahnelenmeye devam edecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It