18 Mart 2019

Berko İlaç Pazarlama Departmanında yeni atamalar yapıldı

Savas Duman

 

Yenilikçi bakış açısı, 700’ü geçen çalışanı ve dünya standartlarında 3 fazdan oluşan 21 bin metrekarelik üretim tesisiyle son yılların en hızlı büyüyen kariyer firması olan Berko İlaç, pazarlama departmanında yeni atamalar gerçekleştirdi. Savaş Duman, Berko İlaç Pazarlama Müdürü, Azer Kandemir, Berko İlaç Pediatri ve KBB alanlarından sorumlu Ürün Müdürü, Ebru Gürkan da, Berko İlaç Dermatoloji ve Pediatri alanlarından sorumlu Ürün Müdürü olarak atandı. Yenilikçi pazarlama uygulamalarıyla dikkat çeken Berko İlaç pazarlama departmanı, üç grup olarak çalışmalarını sürdürmekte.

Savaş Duman

Savaş Duman, Berko İlaç Pazarlama Müdürü olarak atandı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Duman, Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi bölümünde MBA yaptı. İlaç sektöründeki kariyerine 2006 yılında Abdi İbrahim İlaç satış departmanında başlayan Savaş Duman, sonrasında satış eğitim yöneticiliği ve OTC grubu ürün müdürlüğü görevlerinde bulundu. Aralık 2014’te Berko İlaç’a ürün müdürü olarak geçiş yapan Duman, Ocak 2019 itibarıyla Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır.

Azer Kandemir

Azer Kandemir

Azer Kandemir, Berko İlaç Pediatri ve KBB alanlarından sorumlu Ürün Müdürü olarak atanmıştır. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olan Kandemir, profesyonel iş hayatına 2004 yılında Reuters Türkiye’de finans departmanında başladı. Daha sonra Drogsan İlaçları’nda ürün uzmanı ve Pfizer İlaçları’nda kıdemli ürün uzmanı olarak görev aldı. Azer Kandemir, ilaç sektöründeki altı yıllık satış tecrübesinin ardından kariyerine sırası ile Avon Kozmetik’te bölge müdürü, DeRoyal Türkiye’de ürün müdürü, Neutec İlaç ve Drogsan İlaçları’nda solunum, kardiyovasküler ve pediatri alanlarından sorumlu ürün müdürü olarak devam etti. Kandemir, Haziran 2018 tarihinden bu yana Berko İlaç’ta Pediatri ve KBB alanlarından sorumlu Ürün Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ebru Gürkan

Ebru Gürkan

Ebru Gürkan, Berko İlaç Dermatoloji ve Pediatri alanlarından sorumlu Ürün Müdürü olarak atandı. Gürkan, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Profesyonel iş hayatına 2007 yılında Dem İlaç’ta ürün müdürü olarak başlayan Ebru Gürkan, sırasıyla Biofarma İlaç ve Ali Raif İlaç’ta merkezi sinir sistemi alanında, Adeka İlaç’ta pediatri ve merkezi sinir sistemi alanlarında, Centurion Pharma’da nadir hastalıklar alanında ürün müdürü olarak görev yaptı. Gürkan, Temmuz 2018 tarihinden bu yana Berko İlaç’ta Dermatoloji ve Pediatri alanlarından sorumlu Ürün Müdürü olarak görev yapmaktadır.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It