20 Kasım 2017

EasyFishoil’den “geleceğin güvencesi” Koruncuklara anlamlı destek

1511167341_IMG_6945

Korunma ihtiyacındaki çocukları sağlıklı ve kendi ayakları üzerinde duran bireyler haline getirip, topluma kazandırmayı amaçlayan Koruncuk Vakfı, EasyFishoil ile birlikte özel bir etkinliğe imza attı.

Sağlık sektörüne yenilikçi ve öncü ürünler kazandıran ve birçok uluslararası firmanın temsilciliğini üstlenen Farma Ege, EasyFishoil markası kapsamında Koruncuk Vakfı’nın Çocuk Köyü’nde yaşayan çocukları ziyaret etti.

Balık yağının faydalarını eğlenceli ve interaktif bir eğitimle öğrenen çocuklar eğitim sonrasında EasyFishoil’in Concordix teknolosiyle üretilen jel formundaki tabletlerini tattı.

Omega-3 yağ asitlerinin, özellikle DHA’nın çocuklarda beyin, sinir ve retina gelişimine katkıda bulunduğu artık iyi biliniyor. Daha önce farklı çalışmalar Omega-3 takviyesi verilen çocukların daha iyi performans gösterdiğini ve daha iyi konsantre olduğunu tekrar gösterdi.

Formülü Norveç’de geliştirilen EasyFishoil balık yağları ile artık Koruncukların da gelişimine katkıda bulunacak. Bu işbirliği başlangıcında 2-6 yaş arası çocuklara Omega 3’ün faydalarını, balık yağı kullanımının zihinsel ve fiziksel gelişimdeki önemini keyifli bir sohbetle aktaran EasyVit Marka Müdürü Aslı Hoşgör: “2018 boyunca Koruncuk Vakfı’na destek vermeyi planlıyoruz ve vereceğimiz desteklerin kapsamını büyütmek istiyoruz. Her bir çocuğumuzun şefkat, sevgi yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme hakkına sahip olması hedefiyle yola çıkan Koruncuk Vakfı’nın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde duygularını ifade etti.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It