6 Aralık 2015

TEB SEÇİMLERİNİ ERDOĞAN ÇOLAK’IN LİSTESİ KAZANDI

DSC5187

Türk Eczacıları Birliği 40. Olağan Büyük Kongresi 4-6 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara The Green Park Otel’de yapıldı. Kongrenin açılışında konuşan TEB Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, sektörde gelecek açısından iki önemli faktörün belirleyici olacağını ifade ederek, “Tüketici beklentileri artıyor, özellikle kronik ve ölümcül hastalıklarda ekonomik ve klinik olarak tedavi gücü daha yüksek ilaç keşfi beklentisi söz konusu. Bunun karşısında bilimsel üretim zayıf, son 20 yıldır yeni molekül keşfi konusunda bir duraklama dönemine girmiş durumdayız. Bu ivmenin birden yükseleceğine dair herhangi bir işaret söz konusu değil” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel de konuşmasında şunları söyledi: “Mesleğin çok ciddi sorunları var. 6197 sayılı kanun doğru bir şekilde sermayenin ele geçirme hamlesine karşı yapılmış bir çalışmadır. Kar oranları düzeltilmeden eczacılığın sürdürülebilmesinden bahsedemezsiniz. Eczacı karlılığını kabul edilebilir bir düzeye çıkarmamız gerekir. Başaramadıklarımız da bir tek eksiğimiz vardı birlik ve beraberlik.”

TEB Genel Sekreteri Uzm. Ecz. Harun Kızılay da, son iki yılda Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti’nin yapmış olduğu çalışma raporunu anlattı.

335 delegeden 333’ünün oy kullandığı TEB seçimlerine iki liste katıldı. Başkan Erdoğan Çolak’ın listesi ile Genel Sekreter Harun Kızılay’ın listeleri yarıştı. Seçim sonucu Erdoğan Çolak’ın listesi iki fire ile kazandı. Harun Kızılay ve Kerem Zabun Çolak’ın listesini delerek TEB Merkez Heyeti Üyesi oldular. Erdoğan Çolak 181 oy, Harun Kızılay 168 oy alırken, 6 oyda boş çıktı. Harun Kızılay’ın listesinde yer alan Serhat Salim Aktaş (Ankara) Denetleme Kurulu Asil üyesi oldu.

TEB Merkez Heyeti

Erdoğan Çolak (Adana)

Harun Kızılay (Konya)

Arman Üney (Samsun)

Mehmet İbrahim Özkol (Mersin)

Memet Emin Beyaz (Batman)

Sinan Usta (Kocaeli)

Ferda Esin Demirtok İyiel (Hatay)

Kubilay Aydın (Bursa)

Ümran Pelenkoğlu (Kastamonu)

Kerem Zebun (Antalya)

Cem Mercül (Manisa)


Denetleme Kurulu:

Serhat Salim Aktaş (Ankara)

Bülent Varel (Edirne)

Aylin Yalçınkaya (İzmir)
Yüksek Haysiyet Divanı:

Lale Vural (Eskişehir)

Meyse Kademoğlu (Giresun)

Şefkat Güler (Çorum)

Ahmet Alp (Diyarbakır)

Halime Özen (Uşak)

Aytül Çiloğlu (Kırklareli)

Zeki Özgen (Osmaniye)

Besim Gökalp (Amasya)

Metin Kocagül (Denizli)

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It