19 Ocak 2016

ZENGİN OMEGA 3 KAYNAĞI OCEAN’IN ÖZEL KIŞ SERİSİ ECZANELERDE

OTC News Ocak-Subat 2016 sayfa-41.

Orzaks Ürün Müdürü Müge Bakla ile çocukların sağlıklı büyüme ve gelişimlerinde vazgeçilmez bir besin desteği olan balık yağları ve yeni yıla özel Ocean Kış Serisi hakkında konuştuk.

Ocean markasından ve kuruluş hikayesinden bahseder misiniz?

Ocean markasının hikâyesi on yıl öncesine dayanıyor. Özellikle Omega 3’lerin, çocukların büyüme ve gelişme dönemindeki katkısının öneminden hareketle yola çıkan Ocean markası; geçen süre içerisinde ürün portföyünü, hem çocuklarda saf ve multivitaminli balık yağları, hem de yetişkinlere yönelik ürünlerle büyüterek bugüne geldi. Şu an saf balık yağı şuruplar arasında lider marka olan Ocean, ağır metallerden tamamen arındırılmış yüksek saflık ve kalitesiyle hekimlerimizin, eczacılarımızın ve ailelerimizin güvenle tercih ettiği Omega 3 ürünlerinin başında geliyor.

Ocean Kış Serisi’nden biraz bahseder misiniz?

Ocean olarak, 10 yılı aşkın süredir hem aileler hem de çocuklarımızla buluşan balık yağlarımızı yeni yıla ve kışa özel yeni bir seri ile tanıtmak istedik. Ocean Kış Serisi’ni, Aralık ayı içerisinde ürünlerimizin yetkili tek satış noktası olan eczanelerimizin ve tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Özellikle eczanelerimize uyguladığımız Ocean Kış Serisi’ne özel konseptimiz ve vitrin çalışmalarımızla, bu alanda da bir ilke imza atmış bulunuyoruz. Ocean Kış Serisi’nin çıkış noktası, yeni yılda ne yaparsak tüm yıl devam eder mottosundan çıktı aslında. Hep söyleriz; yeni yıla nasıl girersek öyle devam eder. Biz de, “yeni yılda kendinize bir iyilik yapın, Omega 3 ile sağlıklı yaşayın” diyerek büyük küçük herkesi sağlıklı yaşama davet etmek istedik. Ocean Kış Serisi bu fikirden hareketle hayat buldu. Özellikle balık yağı içerikli şuruplar, ailelerin çocuklarına içirmekte en çok zorlandığı besin destekleri olarak bilinir. Ocean balık yağlarını deneyimleyen ailelerimizin de çok iyi bildiği gibi, ürünlerimiz balık tat ve kokusundan tamamen arındırılarak, çocuklarımıza keyifli bir içim sunuyor. Biz de tam bu noktada Ocean Kış Serisi’nin hem yeni konsepti ile çocuklarımızın da çok seveceği bir karakter yaratmayı hedefledik hem de markamızı güvenle tercih eden tüketicilerimize yeni yıla özel fiyatlar sunmak istedik. Ambalajlarımızda kullandığımız kırmızı renk ve tasarımla özellikle çocuklarımızın da ilgisini çekmeyi hedefleyerek, çocuklarına balık yağı içirmekte zorlanan ailelere de bir parça yardımcı olacağımızı düşünüyoruz.

Anneler çocuklarına balık yağı içerikli ürün seçerlerken hangi noktalara dikkat etmeliler?

Çocuklarına balık yağı takviyesi yapmak istediklerinde ve eczaneye gittiklerinde birçok çeşit balık yağı ürünü ile karşı karşıya kalacaklardır. Akla ilk gelen soru da şu olacaktır, “hangisini seçeyim?” Bu kararı verirken dikkat edilmesi gereken ayrıntıları şöyle özetleyebiliriz;

IFOS sertifikası. “International Fish Oil Standards” sertifikası alan balık yağı ne anlama geliyor? Balık yağı ürünü taze, stabil, DHA ve EPA miktarı doğru ve ağır metaller ile PCB gibi kimyasallardan tamamen arındırılmış ise o zaman IFOS sertifikası verilir. Kaynak olarak küçük balık kullanan balık yağı tercih edilmeli. Çünkü bu ürünlerde ağır metaller fazla bulunmaz. Balık yağı oksijene maruz kalmadan üretilir ise o zaman oksidasyon denilen kimyasal tepkileşme olmaz ve balık yağının tazeliği, yani etkinliği korunur.  Bu işlem ile üretilen balık yağları tercih edilmelidir. Aileler çocuklarına balık yağı verirken yaşına göre uygun bir miktar belirlemeliler. Bu noktada yüksek konsantrasyonda Omega 3 içeren balık yağları hacim olarak daha az şurup verilmesini gerektir ki bu da, çocuklara balık yağı içirirken kolaylık sağlar. Ayrıca tercih edilecek ürünün bileşiminde kimyasal koruyucular, renklendiriciler ve tatlandırıcılar olmamasına dikkat edilmelidir.

Ürünlerinizde kullanılan balık yağlarını nasıl seçiyorsunuz ve üretim esnasında hangi noktalara dikkat ediyorsunuz?

Balıklarda yer alan Omega 3’ün kalitesi balığın yaşadığı deniz ile yakından ilgilidir. Bu nedenle Ocean için, dünya üzerinde kimyasal atıklardan ve ağır metallerden uzak, temiz denizlerde yaşayan ve Omega 3 yönünden zengin balıkları seçiyoruz. Ocean balık yağları; uskumru, sardalye ve ançuez gibi küçük balıkların yağlarından elde ediliyor. Amacımız tüketicimize kimyasallardan uzak, saf ve kaliteli ürünler sunabilmek. Balık yağlarımızın üretimi boyunca sentetik maddelerin kullanılmamasına dikkat ediyoruz. Bunun yanı sıra balık yağı üretiminde oksijensiz ortam kritik önem taşımaktadır. Balığın avlandığı andan tüketiciye bitmiş ürün olarak sunulan aşamaya kadar geçen tüm süreçlerde oksijenden minimum oranda etkilenmesini sağlıyoruz. Ocean balık yağları için avlanan balıklar sürdürülebilir avlanma yöntemlerine uygun şekilde avlanıyor ve avlama işleminden yalnızca 24 saat sonra Avrupa Birliği hijyen ve kalite standartlarına uygun şekilde solvent ve kimyasallardan uzak, mekanik yöntemlerle balık yağı elde ediliyor. Son teknoloji üretim teknikleri ile tüm ağır metallerden, kötü tat ve kokusundan arındırılan balık yağları titizlikle paketleniyor. Paketleme işleminin ardından Ocean, bağımsız bir laboratuvar olan IFOS’a (International Fish Oil Standards) denetlenmesi için gönderiliyor. Ocean her parti üretimde IFOS tarafından test ediliyor ve Beslenme Konseyi, Dünya Sağlık Örgütü ve Küresel EPA ve DHA Organizasyonu’nun (GOED) belirlediği limitlere göre saflık, tazelik, güvenirlik, kalite, içerik garantisi için 5 yıldız ile sertifikalandırılıyor. Ayrıca ürünlerimizi alan tüketicilerimiz ürünün seri numarasını www.ifosprogram.com adresine girerek analiz sonuçlarını kendileri de görebiliyorlar. Ayrıca Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü’nde Üstün Lezzet Ödüllü Ocean ürünleri çocuklar tarafından da keyifle tüketiliyor.

Anneler neden Ocean’ı tercih etmeliler?

Hedefimiz çocuklarımıza bir şekilde Omega 3 vermek olmalı. Eğer bir çocuk düzenli balık yemiyorsa sağlıklı büyüme ve gelişimi için saf ve güvenilir balık yağı takviyesi alması konunun uzmanı bilim insanları tarafından önerilmektedir. Anneler balık yağı ürünü seçerken; kalitesine güvendikleri, IFOS sertifikasına sahip, küçük balıkların kaynak olarak kullanıldığı, trigliserid formda Omega 3 içeren ve zararlı koruyucu, renklendirici, tatlandırıcı gibi yardımcı maddeler içermeyen ürünleri tercih etmeliler. Ocean balık yağları tüm bu noktalara dikkat edilerek titizlikle üretiliyor ve tüketici ile buluşuyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It