22 Mart 2017

TÜRKİYE’NİN YÜKSELEN DEĞERİ ORZAKS

orzaks 1

Her yıl olduğu gibi bu yılda dönem toplantısında bir araya gelen Orzaks Ailesi, her zamankinden daha coşkulu, daha geniş bir katılımla gerçekleşen bir organizasyonu daha geride bıraktı. 16–17 Şubat tarihlerinde 9. Dönem Toplantısı için İstanbul Ramada Plaza’da bir araya gelen Orzaks Ailesi, iki gün boyunca 2016 yılı içerisinde yapılan çalışmaları değerlendirdi ve 2017 yılının yol haritasını çizdi. İki günlük toplantı süresince, 2016 yılı büyüme skorlarını ve 2017 yılı hedeflerini incelemenin yanı sıra; sosyal programlar ile birlikte, 2017 yılına yüksek motivasyon ile hazırlandı. Orzaks Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Emara’nın da katılım gösterdiği toplantı, Orzaks İlaç Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. 2016 yılında gösterilen performans ve % 50‘lik büyümeden dolayı saha ile merkez ekibini tebrik ederek, birçok personele gösterdikleri performanstan dolayı sertifikalarını ve ödüllerini takdim eden Alimoğlu, ‘Başarı ve Sosyal Sorumluluk’ temalı bir yılı daha geride bıraktıklarını ifade etti.

Daha çok çalışan, daha çok üreten bir Orzaks

2016 yılını saf balık yağı pazarında Ocean ile yine açık ara pazar lideri olarak kapattıklarını ve Türkiye’nin 1. tercihinin değişmediğini ifade ederek sözlerine başlayan Alimoğlu; “Başarı ve sosyal sorumluluk teması ile yola çıktığımız 2016 yılına baktığımızda hedeflerimizin ve beklentilerimizin üzerine çıkabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Orzaks olarak geçtiğimiz yıl içerisinde gerek sosyal sorumluluk anlayışımız gerekse de iş ortaklarımız ile tüketicilerimizin vermiş olduğu desteğe teşekkür adına, Kaçuv, çeşitli okullar, Kızılay ve sağlık hizmetine ulaşmakta zorlanan ihtiyaç sahiplerine, tüketicilerimiz ve iş ortaklarımız adına da bağış yaparak destek verdik.” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Markalarımızın sadece ülkemizde değil, birçok ülkede ses getirmesi, kalitesini tescil etmesi ve güven duygusunu tüketicisine aşılamasıyla, büyümemizi emin adımlarla sürdürmeye devam edeceğiz ve kazanımlarımızı yine ülkemizin insanları ile paylaşmayı ilke edineceğiz. Bundan dolayı bizi tercih eden tüm tüketicilerimize ve iş ortaklığı konusunda bizlerle birlikte Türkiye’nin dünyaya açılan bir penceresi olmamıza destek veren eczacılarımıza, hekimlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız. Orzaks olarak 2017 yılında da % 40’lık büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda pazarı büyütüp büyümemizi sürdüreceğimiz gibi, portföyümüze kattığımız yenilikçi ürünler ile bu büyümeyi çok daha kolay gerçekleştireceğimize inanıyorum.” 2017 yılının Orzaks ailesine ve tüm insanlığa huzur getirmesi dileklerinde bulunması ile sözlerine son veren Alimoğlu, bir müjde vererek Orzaks İlaç’ın tüm saha ekibini 2017 Nisan ayı içerisinde yurt dışı seyahati ile ödüllendirdiğini paylaştı. Yunus Emre Alimoğlu’nun konuşmasının ardından sırasıyla Orzaks Kıdemli Ürün Müdürü Müge Bakla ve Orzaks Ürün Müdürü Tevfik Özbir 2017 yılı için ürün bazlı hedefleri değerlendirdi.

Türkiye’nin 1. Tercihiyiz

Ocean’ın pazarda geldiği konum ile gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Müge Bakla, Ocean Balık Yağı’nın başarı öyküsünün yanı sıra, 2016 yılında piyasaya çıkan Orzaks’ın yenilikçi ürünlerinden de bahsetti. Yaptıkları sosyal sorumluluklar ve etkinliklerin yanı sıra, Ocean Balık Yağı’nın kalitesinin 2016 yılında bir kez daha ortaya konduğunu söyledi. Ocean markası adı altında, Türkiye pazarına sunulan yenilikçi ürünlerden de bahseden Bakla, “Ocean Pulse, Ocean Ultimate, Ocean Mummy ve Ocean Çörek Otu Yağı gibi Türkiye pazarına sunduğumuz ürünler ile, mevcut pazarlar dışındaki iddiamızı da göstermiş olduk. Orzaks olarak biz, tüm dünyada yapılan bilimsel ve güncel çalışmalar ışığında, endikasyona göre farklı formülasyonlar geliştirmekle beraber, saflığı ve kalitesi tescillenmiş, sektöre yön veren yenilikçi ürünlerle, gıda takviyesi alanında insan sağlığına verdiğimiz önemi ortaya koymaktayız” dedi.

Ürün Müdürü Tevfik Özbir ise, 2016 yılında tüm saha ekibine gösterdiği özverili çalışmalar için ayrı ayrı teşekkür ederek, 2017 yılı içerisinde eklem sağlığı, bağışıklık sistemi ve solumum sistemi desteği kategorilerinde daha önceden de olduğu gibi yine büyük başarılara imza atacaklarını dile getirdi. Özellikle son 1 yılda Türkiye’de kas – eklem sağlığı pazarına yenilikçi ürünleri sunan ‘Cosakondrin’ markası için ayrı bir parantez açan Özbir, uzun zamandır sağlık profesyonelleri ile birlikte yoğun bir çalışma temposunun ardından geliştirdikleri ‘Cosakondrin OP’ adlı ürünleri için, Osteoporoz ve Osteopeni’de yeni bir sayfa açtıklarını ve bu rahatsızlıkların tedavisinde Türkiye’de bu içeriğe sahip olan ilk ve tek ürünü tüketicilerine sunmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti. Üzerinde çalıştıkları yeni projelerin de olduğunu ifade eden Orzaks İlaç Ürün Müdürleri Müge Bakla ve Tevfik Özbir, 2017 yılında da yenilikçi ürünler üzerinde çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirterek sözlerine son verdiler.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It