28 Mart 2020

11.BÖLGE DİYARBAKIR ECZACI ODASI ECZ. BERAT BERAN KÜTÜPHANESİ VE DİNLENME SALONU HİZMETE AÇILDI

dıyarbakır 1

  1. Bölge Diyarbakır Eczacı Odası Ecz. Berat Beran Kütüphanesi ve Dinlenme Salonu düzenlenen bir tören ile hizmete açıldı. Törene; Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran, Berko İlaç Genel Müdürü Barış Özyurtlu, TEB Merkez Heyeti Üyesi Mehmet Emin Beyaz, TEB Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Ahmet Turgay Yaşar, 11. Bölge Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Ecz. Mahmut Sert, TEB 43. Bölge Mardin Eczacı Odası Başkanı Ecz. Uğur Elik, 38. Bölge Van Eczacı Odası Başkanı Ecz. H. Fikret Baransel, TEB 44. Bölge Batman Eczacı Odası Başkanı Uzm. Ecz. Adnan Bayhan, Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Erdinç, OTC News Genel Yayın Yönetmeni Ecz. Yusuf Kürkçüoğlu ile çok sayıda eczacı katıldı.

“Çifte mutluluk yaşıyoruz”

Kütüphanenin açılışında bir konuşma yapan 11. Bölge Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Ecz. Mahmut Sert, “Bugün çifte mutluluk yaşıyoruz. Partikül ismini verdiğimiz odamızın dergisinin ilk sayısını bugün sizlerle buluşturduk. Ardından Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ecz. Berat Beran’ın katkılarıyla Kütüphane ve Dinlenme Salonumuzu hizmete açtık. Hem dergimizin yayınlanmasına hem de kütüphanemize katkıda bulunan Sayın Berat Beran’a teşekkürlerimi sunarım. Yeni bir yönetimiz. Yeni bir anlayışla hizmete başladık. Birlikte çalışmak kültürünü zenginleştirmek üzerine çalışmalar yürütüyoruz. 4 aylık bir süre içerisinde birçok şeye imza atmaya çalıştık. Kütüphaneler bugünün ve yarının konuşulduğu mekânlardır. Odamızda böyle bir alanı hizmete açtık. Tüm üyelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

dıyarbakır 7

“Diğer odalarımız örnek almalı”

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak da konuşmasında şunları söyledi: “Doğu ve Güneydoğu, dostluk, arkadaşlık ve misafirperverliğin çok ciddi yaşandığı yerler. Buraya gelmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Bugün Sayın Berat Beran’ın büyük katkısıyla bir Kütüphane ve Dinlenme Salonu’nun açılışını yaptık. Sayın Berat Beran’ı katkısından dolayı kutluyorum. Kütüphane, bilime, sanata, kültüre açılan kapı demektir. Bu kütüphanenin hem meslektaşlarımızın hem de insanlarımızın öğrencilerin, araştırmacıların hizmetine sunulması toplumsal kalkınma açısından da önemli. Kütüphaneler insan hayatına çok önemli dokunuşlar sağlayan, toplumu aydınlatan merkezlerdir. Kitaplara olan ilgi gittikçe artmaktadır. Bir meslek örgütümüzün bir kütüphane açması son derece önemli. Tüm odalarımızın Diyarbakır Eczacı Odamızın yaptığı bu etkinliği örnek almasını bekliyorum. TEB olarak da kütüphaneye bir kısım kitaplar gönderdik katkımız olsun diye. Kütüphanenin zenginleşmesi, alanının büyümesi noktasında biz de üzerimize düşeni yapabilme gayreti içerisinde olacağız.”

Dünya standartlarında üretim

Berko İlaç’ı tanıtıcı bir sunum gerçekleştiren Berko İlaç Pazarlama Müdürü Savaş Duman, Berko İlaç’ın temellerinin Diyarbakır’da atıldığını söyledi. Duman, “O günden bugüne İstanbul Sultanbeyli’deki modern fabrikamızda hizmet vermekteyiz. Yüksek teknolojilerin kullanıldığı ve dünya standartlarında üretimin yapıldığı Berko İlaç Sultanbeyli Üretim Tesisleri, Faz I, Faz II ve Faz III olmak üzere toplamda 21.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Binaların boyutları ve dizaynları; hata riskini minimize edecek, etkin bakım ve temizliğe imkân verecek, kontaminasyon ve çapraz bulaşmayı engelleyecek şekilde inşa edilmiştir. Güvenli tam otomasyon sistemi, inovatif Ar-Ge anlayışı, üstün teknolojiye sahip makine parkuru ile sektörde her zaman ihtiyaç duyulan ürünleri üretmeyi kendisine hedef belirlemiş olan Berko İlaç, gelecekte de ilklere imza atmaya devam edecektir. Yeni ürünlerimiz de eczanelerdeki yerini almaktadır. Bu yıl 3 olan grup sayımızı 4’e çıkardık. Çalışan sayımız da 800 oldu. Böylece istihdama da büyük katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Balkanlarda Arnavutluk kökenli FuFarma ile de geçtiğimiz aylarda stratejik bir ortaklık kurulduğunu anlatan Duman, “Amacımız ilk olarak ruhsatlandırma, satış, pazarlama, ambalajlama ve depolama alanında bir ortaklık kurma. Hemen takibinde ise aldığımız 28 bin metrekarelik alan üzerinde tam üretim prosesini inşa ederek Avrupa’ya, Balkan Ülkelerine ve tüm dünyaya üretim yapmak” diye konuştu.

“Her zaman odamızın yanında olacağım”

Konuşmasına şimdiki bulunduğu duruma gelmenin hiç de kolay olmadığını anlatarak başlayan Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran, “Çok düştüm, kalktım. Sonunda başarı geldi. Ben Diyarbakırlıyım. Diyarbakır sevdalısıyım. Oda Başkanımız seçildikten sonra beni Diyarbakır’a davet etti. Odayı ziyaret ettim. Nasıl katkımın olacağını konuştuk. Bir kütüphane ile başlayalım dedik, odanın bir dergisi olsun dedik. Ve bugün kütüphane ve dinlenme salonunun açılışını yaptık. Odamızın dergisinin ilk sayısı da çıktı. Odamızdan tek ricam dergide Diyarbakır’ı tanıtmalarıdır. Ben her zaman Odamızın yanında olacağım. Otuz yılı aşkın süredir, sağlıklı yarınlara vizyonumuzdan yola çıkarak insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam etmekten gururlu ve mutluyuz” dedi. Program sonunda, Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert, Berat Beran’a üzerinde Berat Beran’ın Diyarbakır Eczacı Odası’na ilk kayıt yaptırdığı dönemdeki fotoğrafının yer aldığı bir plaket takdim etti.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It