6 Mart 2020

5.GELECEĞİN AYAK İZLERİ – İLK 1000 GÜN ZİRVESİ BAŞLIYOR!

görsel2 (2) 

Anne Baba Adayları ve Anne Babalara bebeklerin çocukluk dönemine uzanan ilk 1000 günü için tam anlamıyla bir yol haritasını sunan “Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi”nde geri sayım başladı. Hayaller Fabrikası tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen zirve, bu yıl 8 Nisan’da anne baba adaylarıyla, ebeveynleri alanında uzman isimleri bir araya getirecek.

 

Bebek bakımı ve sağlığı konusundaki uzmanları, anne baba adayları ve ebeveynlerle buluşturarak, onlara doğum öncesinden başlayarak, bebeklerin çocukluk dönemine uzanan süreçte Gelecekten Sorumluyum mottosuyla yol gösterici bir rol üstlenen “Geleceğin Ayak İzleri – İlk 1000 Gün Zirvesi”, bu sene 8 Nisan tarihinde Dedeman Hotel Gayrettepe’de gerçekleşecek. Hayaller Fabrikası tarafından, bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişiminin yüzde 85’inin gerçekleştiği ilk 1000 gün için yol haritası sunmak amacıyla her sene geleneksel olarak düzenlenen zirve, bu sene 5’inci kez geleceğin ayak izlerini keşfedecek.

 

Hayaller Fabrikası Ajans Başkanı Şebnem Öğredik Çavuşoğlu’nun liderliğinde düzenlenecek zirvede, normal doğum sezeryan doğum, emzirme, ek gıdaya geçiş süreci, ilk 1000 günde anneye destek, bebeklerde aşıların önemi, gerekli aşılar, ateşli çocuğa yaklaşım, anne sütünün önemi ve ek gıdalara geçiş süreci, anne bebek beslenmesi, bebekte diş sağlığı ve göz hastalıkları, bebek bakımı ve hijyen, lohusalık sürecinde annenin fiziksel ve ruhsal sağlığı konuları geniş bir perspektif ile ele alınacak. Zirvenin bilet satışından elde edilen gelirin bir kısmı, Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

Anne bebek sağlığı masaya yatırılacak

Anne ve bebek sağlığının masaya yatırılacağı zirvenin Bilimsel Kurul Başkanı; Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç,

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It