21 Aralık 2018

Biberon Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

KKAM0379

Bir bebeği beslemenin en iyi yolu emzirmedir. Özellikle ilk 6 hafta bebeklerin doğal emme hareketini öğrenebilmesi için biberonla tanıştırılmaması önerilir.

 

Annenin işe dönmesi, sağlık ya da sosyal yaşamın gereklilikleri nedeniyle anne, bebeğinden ayrı kalabilir. Böyle durumlarda sağılmış anne sütü, bebeklerin doğal beslenme tekniğini uygulayabilecekleri bir biberonla bebeğe verilmesi önerilir. Böylece anne eve döndüğünde bebeğini emzirmeye devam edebilir.

 

Bebekler Neden Biberonu Kabul Etmez ya da Emzirmeye Geri Dönemez?

Bebekler anne memesini emerken meme ucunu dilleri ve damakları arasına sıkıştırır ve dilleriyle dalgaya benzer peristaltik bir hareket uygulayarak memedeki sütü çıkarırlar.

Standart biberonlar bebeklerin bu doğal emme hareketini emzik üzerinde uygulamalarına izin vermez. Bu durumda bebekler biberonu kabul etmez; kabul ederse de, memede uyguladığından farklı bir beslenme tekniği geliştirir ve yeniden memede doğal emme hareketini uygulamak istemeyebilir. Bu duruma meme başı şaşkınlığı denir.

 

Biberon kullanırken emzirmeye devam edebilmeniz için bebeğinizin dalgaya benzer peristaltik dil hareketini uygulayabileceği bir biberon seçmelisiniz.

 

Doğru biberon seçimi ile bebekler hem anne memesinden hem de biberondan beslenebilir.

 

Bebeklerin anne memesinde uygulamış olduğu dalgaya benzer peristaltik emme hareketini uygulamalarına olanak tanıyan Lansinoh Biberon ve NaturalWave Biberon Emziği, bebeklerin var olan emme düzenlerini korumalarını desteklemektedir.

 

Türkiye’deki anneler bebeklerini daha uzun emzirme konusunda oldukça hevesli. Fakat annelerin en büyük endişelerinden biri bebeklerinin biberonla tanıştıktan sonra emmeden uzaklaşması. Biberon kullanımı birçok anne için kaçınılmaz. Tam bu noktada annelerin endişelerini gideren, bebeklerin annelerini daha uzun süre emmesini destekleyen Lansinoh Biberon ve NaturalWave Biberon Emziği geliştirildi. Özel emzik yapısı bebeklerin doğal emme hareketini destekliyor*, böylece bebekler biberonu kolay kabul ediyor ve anne ile bir araya geldiğinde emmeye devam edebiliyor. Ayrıca bebeklerin doğal emme hareketinin desteklenmesi onların çene, yüz ve ağız gelişimlerinin sağlıklı devam edebilmesi için de önem teşkil ediyor.” Lansinoh Marka Müdürü Zeynep Bilir.

 

Bebeklerin meme başı şaşkınlığı yaşamaması için Lansinoh Biberon ve NaturalWave Biberon Emziği gibi özel ürünler seçilmelidir.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It