19 Temmuz 2017

“CİROMUZUN YÜZDE 45’İ ECZANE KANALINA AİT”

wee baby 1

Türkiye’de 31 yıllık köklü geçmişiyle annelerin ve bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayan Burda Bebek A.Ş., Wee Baby markasıyla sektördeki konumunu güçlendiriyor. Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açılan yeni üretim tesisiyle, Burda Bebek – Wee Baby 15 bin metrekare kapalı üretim ve depolama alanında hizmet verecek. 2017 yılı sonuna kadar 12 milyon TL yatırımı planlanan tesisin artan kapasitesiyle Wee Baby, yüzde 30’un üzerinde büyüme hedefliyor. Burda Bebek-Wee Baby, bu yatırımla 25 milyon olan üretim kapasitesini yüzde 100 artırarak 2 katına çıkaracak. Üretim tesisinde yüzde 60 – 65’i kadın olmak üzere toplamda yaklaşık 187 kişi istihdam ediliyor.

MYCey markasının yüzde 55 hissesini devraldı

Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük yerli üreticisi olan ve geçtiğimiz günlerde de MYCey markasının yüzde 55 hissesini devralan Burda Bebek – Wee Baby, üretiminde Avrupa standartları koşullarını sağlayarak, ilk TSE belgesi ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan üretim uygunluk belgeleri alan yerli marka. Aynı zamanda uluslararası standartta üretim yetkinliği sağlayan İSO 9001 kalite standardına sahip, güvenli üretim yaparak tüm ürünlerini FDA (gıdaya temas edebilen) onaylı hammaddeler ile BPA Free olarak üretiyor. Esnek üretim yapısı ve yerli üretici tecrübesiyle rakiplerinden ayrılan Burda Bebek – Wee Baby, dünyanın önde gelen makine parkurlarından birine sahip ve farklı kategorilerde birçok ürünü Wee Baby markası ile üretebiliyor. MYCey markası kurulduğu ilk günden itibaren her zaman yenilikçi yaklaşımı ile anne ve bebeklere yüksek kalitede fonksiyonel özel ürünler üreterek, kategorisinde Türkiye’nin en önemli markalarından biri olmayı başardı. Burda Bebek A.Ş. bünyesindeki Wee Baby markasının iç ve dış pazarlardaki marka penetrasyonu ve etkin satış ağı ile MYCey markasının pazarda bulunan özellikli ürünlerin birleşmesinden doğacak sinerji, her iki markayı daha da güçlü bir konuma taşıyacak. Yeni birleşmelerle büyümeye devam edeceklerini söyleyen Burda Bebek- Wee Baby Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu, “31 yıllık köklü geçmişimizle anneler ve bebeklerine her zaman dünya standartlarında kaliteli ürünler üretmeyi ilke edindik. Bu anlamda nitelikli ve farklı ürünleriyle Türkiye’de var olan MYCey ile yollarımızı birleştirme kararı aldık. Bugüne kadar olduğu gibi hem Wee Baby hem de MYCey markalarıyla farklılaşarak ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası kalite standartlarında yerli üretim

Dünya standartlarında, yerli üretimiyle daha uygun fiyatlara kaliteli ürünler sunan Burda Bebek – Wee Baby, anne ve bebeğinin doğum sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri bütün ürünleri portföyünde bulunduruyor. Annelere Özel Ürünler, Beslenme Ürünleri, Emzikler, Yardımcı Ürünler, Bakım Ürünleri ve Oyuncaklardan oluşan 6 ana kategorideki 400’ün üzerinde ürüne sahip olan Burda Bebek 24 bin eczane ve 10 bin perakende noktası ile 30 binin üzerinde satış noktasında yer alıyor. Yeni üretim tesisini değerlendiren Burak Özbaşoğlu, yaptığı açıklamada, “Burda Bebek – Wee Baby, 31 yılı geride bırakan köklü bir marka. Üretim kapasitesi, cirosu ve kalite standartları ile Türkiye en büyük üreticisi konumunda. Burda Bebek-Wee Baby, üretimine hammaddeden başlayarak üretiminin yüzde 90’nını kendisi yapan dünyanın sayılı firmaları arasında yer alıyor. Tüm üretim lokasyonlarımızı tek çatı altına topladığımız 15 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan yeni modern tesisimizle üretim kapasitemizi daha da artırıyoruz. Bu sayede potansiyel otomasyon projelerini değerlendirmek ve uygulamak mümkün olacak. 3 yılda ciromuzu 3 katına çıkarma hedefimiz var” dedi.

2017 sıçrama yılı olacak

2017 yılının Burda Bebek – Wee Baby için sıçrama yılı olacağına dikkat çeken Özbaşoğlu, “Türkiye içinde ve ihracatta büyümeyi hedefliyoruz. Yeni yatırımımızla birlikte ürün kategorilerinde ve farklı ülkelerde genişleyeceğiz. Artan kapasitemiz ile lojistik ve Ar-Ge çalışmalarımız hız kazanacak. Müşterilerimize daha etkin ve farklı ürün çeşitleriyle de hizmet verebileceğiz. 4 ila 6 ayda yeni bir ürünü tasarlayıp üretebiliyoruz” şeklinde konuştu. 2016‘yı, yüzde 17’lik konsolide büyüme ile kapatan Burda Bebek – Wee Baby; Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Türki cumhuriyetleri dahil 20 ülkeye ihracat yapıyor. 2017 yılında ise özellikle Ortadoğu ve Avrupa bölgesinde büyümeyi hedefliyor. Anne ve bebek ürünleri sektörünün yeniliğe ve gelişmeye çok açık olduğuna da değinen Özbaşoğlu, “Büyüme potansiyeli oldukça yüksek bir sektörümüz var. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ürünlerin özelliklerinde son beş yılda birçok gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Antikolik gaz önleyici biberonlar ve akıtmaz kulplu bardaklar, fonksiyonel elektrikli pompalar bu ürünlere örnek. Biz de ürün gamımızı ve Ar-Ge yapılanmamızı bu yönde geliştirerek, yeni gelişen trendlere cevap vermeye devam edeceğiz” dedi. 23.443 eczanede olduklarını söyleyen Wee Baby Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu, 18 bin eczaneyi kendi satış ekipleri ile ziyaret ettiklerini belirtti. Özbaşoğlu, cirolarının yüzde 45’inin eczane kanalına ait olduğunu ifade etti. 7 bölgede satış müdürlükleri olduğunu hatırlatan Özbaşoğlu, tüm ecza depoları ile çalıştıklarını kaydetti. Burak Özbaşoğlu, ayda 450 bin adet emzik, 120 bin adet de biberon üretimi gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

 

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It