2 Kasım 2018

Ecz. Armağan Ener yeniden PGED Başkanlığına seçildi

armagan ener 1

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED), 8. Seçimli Olağan Genel Kurulunu İzmir Alaçatı’da gerçekleştirdi. Üyelerin katılımı ile gerçekleşen Genel Kurulda, 8. dönem faaliyet programı açıklandı. Türkiye ve KKTC Eczacılık Fakültelerinden öğrencilerin katılımı ile düzenlenen Farmafikir Yarışmasının 4.’sünün yapılacağı, Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen Geriatri Sempozyumunun geleneksel hale getirileceği vurgulandı. Birçok projenin açıklandığı Genel Kurulda, Pharmetic Uluslararası Sağlık Eğitim Köyü katılımcılardan yoğun alkış aldı. Proje ile ilgili bilgi veren uzmanlar her açıdan iyi düşünülmüş, uygulanabilir bir proje olduğu fikrinde birleştiler.

Genel Kurul sonunda yeni yönetim kuruluna; Ecz. Armağan Ener, Ecz. Hayriye Başkan, Ecz. Kazım Aykanat, Ecz. Ferzan Özgörür, Ecz. Şule Yağcı Tüysüz, Ecz. Nurdan Gürgen ve Ecz. Hacer Şengül Uygun seçildi.

HANRİ BENAZUS FOTOĞRAFLARIYLA RENK KATTI

17 yaşından bu yana Mustafa Kemal Atatürk Fotoğrafları arşivi oluşturan, sergiler açan ve onlarca kitap yazan Hanri Benazus, Genel Kurul öncesinde Atatürk’le çocukken yaşadığı anılarını Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği üyeleri ile paylaştı. Duygusal anlar yaşayan üyeler, Hanri Benazus ve eşini ayakta alkışladılar.

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, Genel Kurul sonrası Cumhuriyet Bayramını üyelerin katılımları ile coşkuyla kutladı. Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği geceye, Hanri Benazus ve eşi onur konuğu olarak katıldılar. Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Ecz. Armağan Ener, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde vurguladığı gibi, Cumhuriyet En büyük hazinemiz ve onu ilelebet koruyacağız.” dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It