19 Mayıs 2016

Fransız Dermokozmetik markası Noreva Radiks Pharma güvencesiyle Türkiye’de

noreva 1 oguz barındırır

Türkiye pazarına Radiks Pharma Dermokozmetik ve Sağlık Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. ile giren Noreva Marka Müdür Yardımcısı Oğuz Ahmet Barındırır ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Noreva hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Elbette. Noreva, tecrübesi ve inovatif çalışmalarıyla dermotologların, eczacıların ve tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan Fransız bir dermokozmetik markası olarak, 25 yılı aşkın süredir tüm dünyada varlığını başarıyla sürdürmektedir. Hangi ihtiyaçlara yönelik ürün gruplarınız var?

Toplam 6 farklı ürün grubuna sahibiz. Akneli ve yağlı ciltler için Exfoliac serisi, hassas cilt bakımı için Sensidiane serisi, leke bakımı için Trio White serisi, seboreik dermatit bakımı için Sebodiane serisi, nem bakımı için Aqureva serisi, son olarak da batık problemi yaşayan ciltlere özel geliştirilmiş Kerapil serisi ile cilt problemlerine yönelik kapsamlı çözümler sunmaktayız.

Noreva’yı diğer markalardan farklı kılan özellikleri nelerdir?

Noreva, etkinliği bağımsız kliniklerce kanıtlanmış bir dermokozmetik markasıdır. Ürünlerinin bu kadar etkili olmasının sırrı ise, her bir ürün için özenle seçilen içeriklerin, dermatologlar tarafından inovatif bir yaklaşım ile geliştirilmesinde saklıdır. Ek olarak, Noreva çevreye ve canlıya duyarlı bir markadır. Üretimin hiç bir sürecinde hayvanlar üzerinde test yapılmamaktadır.

Ürün serileriniz arasında en iddialı serilerden biri akne bakımı sağlayan Exfoliac serisi.

Peki, akneli bir cildin bakımı nasıl olmalı?

Akneli bir cildin, sebum dengesini düzenleyen ve gözeneklerin açık kalmasını sağlayan, cildin yapısına uygun bir temizleyici ile günde en az 1 kez temizlenmesi gerekir. Aknelere dokunmak, oynamak ya da sıkmak aknenin cilde yayılmasına, ciltte akne izlerinin oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu yüzden temizliğin ardından akneye sebep olan süreçlere etki edebilen bir dermokozmetik ürün ile akne bakımı yapılmalıdır. Son olarak, akneli ciltlerin mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş koruyucu ile korunması gerekir. Aksi takdirde akneli bölgede leke oluşumu gerçekleşebilir.

Akne oluşumuna neler sebep olur?

Hipersebore dediğimiz aşırı sebum üretimi, sebum kalitesindeki zayıflık ve hiperkeratinizasyon adı verilen ölü hücre birikimi, ciltte yaşayan akne bakterisi ile buluştuğunda akne meydana gelir.

Akne lekelerinden kurtulmak mümkün mü?

Oluşan lekenin cildin hangi katmanında olduğuna bakmak gerekir. Dermiste oluşan bir lekeden kurtulmak oldukça zordur. Epidermisteki lekeler, bakım ve tedavi süreçlerine daha verimli yanıt verebilmektedirler. Akneleri sıkmamak ve güneşten korumak leke oluşumunun önüne geçmek için önemli bir çaba olacaktır.

Genel olarak, neden cildimizde leke oluşur?

Zararlı UV ışınlarına maruz kalmak leke oluşumunun başlıca sebebidir ancak bunun yanında hormonal değişiklikler, hamilelik, yaşlanma, yanlış kozmetik ürün kullanımı ve bazı hastalıklar lekeye sebep olabilir.

Leke bakımı sırasında nelere dikkat etmek gerekiyor?

Noreva olarak geceleri cildin bakımını yaparken gündüz daha çok cildi yeni lekelere karşı korumanızı öneriyoruz. Gündüz zararlı UV ışınları dolayısıyla birinci önceliğimiz cildimizi korumak olmalıdır. Çünkü leke tedavisi gören bir cilt, lekelenmeye yatkın bir doğaya sahip demektir. Dolayısıyla leke bakımı sürecinde olsa da olmasa da, gün ışığı ile buluştuğu her an, güneş koruyucu kullanıyor olmalıdır. Yaz ya da kış dönemi olması, soyucu ürünler kullanıp kullanmamak bu noktada sonucu etkilemez. Geceleri ise cildi tehdit eden UV ışınları olmadığından, leke bakımı için en doğru zamandır.

Peki Noreva’nın leke bakımı ürünleri soyucu mu?

Leke, cildin asıl hücreleri olan keretinosit hücrelerine melanin renk pigmentlerinin dolması ile meydana gelir. Lekelerden kurtulmamız için melanin dolu bu hücreleri cildimizden uzaklaştırmamız gerekir. Bu noktada leke bakımı yapan ürünlerin soyucu olması, cildin bu hücrelerden arınmasını kolaylaştırır. Noreva leke bakımı serisi 3 referanstan oluşur. Bunların ikisi yoğun leke bakımı yaparken diğeri ise daha çok lekeli ciltleri UV ışınlarından korumak amaçlı özel olarak geliştirilmiştir. Yoğun leke bakımı sağlayan iki ürünümüz gece kullanılır ve soyucu özelliğe sahiptir. Fakat gündüz kullanılan, lekeli ciltlere özel güneş koruyucu ürünümüz soyucu değildir.

Hassasiyete yönelik Sensidiane seriniz oldukça başarılı. Peki neden bazı ciltler hassastır?

Her cilt, dış uyaranlara karşı bir savunma mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizmanın toleransı bazı ciltlerde düşüktür. Bu sebeple, çoğu cildin normal olarak algılayabileceği uyarıcılara acil durum tepkisi verebilirler. Kısaca tolerans düşüklüğü, hassasiyete sebep olur.

Noreva hassasiyet bakımı ürünleri, cilde nasıl bir fayda sağlıyor?

Noreva hassasiyet serisi, özel bir patent olan Neutrazen Pro içeriyor. Neutrezen pro patenti, hem cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturarak cildin çevresel uyarıcılardan korunmasını sağlıyor hem de içeride cildin toleransını yükseltmek amaçlı çalışıyor. Bunun yanında güçlü bir yatıştırma etkisine sahip.

Sebodiane serinizdeki ürünler, seboreik dermatit problemi için kullanılıyor. Seboreik Dermatit bakımında, önerdiğiniz bir uygulama ritüeli var mı?

Seboreik dermatit, bakım ve tedaviler sonucunda ortadan kalksa bile tamamen giderilmesi mümkün olmayan bir cilt problemidir. Bu yüzden hem atak sürecinde, hem de atak sonrası dönemde koruyucu bir bakım ile düzenli ilgi ister. Noreva, seboreik dermatit problemi için özel olarak geliştirdiği Sebodiane serisinde serum, losyon ve şampuan olmak üzere 3 ürün sunmaktadır. Atak sürecinde gün aşırı olarak şampuan uygulanması, günde 1 veya 2 kez serum ve losyonun bir arada kullanılması gerekir. Atak sonrası süreçte, şampuanın haftada bir kez kullanılması ile birlikte haftada 1 ya da 2 kez serum kullanılmalıdır. Son olarak vücut bakımından bahsedelim. Batık kıllar, hemen hemen hepimizin günlük hayatta sıklıkla karşılaştığı bir sorun ve sizin Noreva olarak sadece bu soruna özel bir ürününüz var: Kerapil.

Bize biraz bu özel üründen bahseder misiniz?

Batık kıllar kadınlarda daha çok görünse de erkeklerde de karşımıza çıkan ve kötü görünümü ile rahatsızlık veren bir cilt problemi. Noreva olarak biz, batık problemi için özel olarak geliştirilen Kerapil ile cilt yüzeyindeki pürüzleri ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Batık görünümüyle ve dirsek, topuk gibi bölgelerde görülebilen kalınlaşmış dokular ile mücadele ediyoruz. Düzenli kullanım sayesinde batık problemlerinde ve kalınlaşan dokularda başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It