28 Temmuz 2016

“GELECEĞİN ÖNCÜ ECZACILARI OLMAK İÇİN” EİDER MENTÖRLÜK PROGRAMI

hakan can

Eczacılık ve İlaç Derneği olarak, iş yaşamına geçiş sürecinde eczacılık fakültesi öğrencilerine mentörlük programı ile profesyonel hayatın kapılarını aralamayı, öğrencilerin bireysel ve kariyer gelişimlerine yönelik önemli adımları atmalarına destek olmayı amaçlamayan bir program başlatmış bulunmaktayız. Deneyime, birikime ve beceriye sahip olduğumuz birçok konuda kişisel, mesleki gelişimeler ile ilgili tavsiyeler vererek, mesleki anlamda bilgilendirerek ve yol göstererek katkıda bulunmak amacı ile eczacılık fakültesinde okuyan öğrenci arkadaşlarımız için güzel bir projeyi başlatmış bulunmaktayız.

Bu mentörlük programı ile profesyonel ve kişisel gelişim için yol göstermek ana hedefimizdir.

Programa kabul edilen öğrenci menteeler, derneğimiz yönetim kurulunda görev alan eczacılar (mentörler) tarafından, kişisel ve mesleki kariyer gelişimlerine katkı sağlama amacı ile özel olarak yetiştirilecektir.

Programın hedefleri

Program ile öğrenci arkadaşlarımıza kazandırmayı hedeflediklerimiz;

-Eczacılık Fakültesinde hali hazırda öğrenim gören bu program ile mentee olarak programa başlayan öğrencilerin, çalışma hayatına geçişte kişisel becerilerinin gelişmesi,

-Eczacılık ve ilaç sektörünü tüm ayrıntıları ile daha yakından tanıma imkânı,

-Eczacılık sektörünün oldukça geniş olan iş sahası içerisinde talep edilen bölümde menteelere, staj ve iş imkânları sağlanılması,

-Mezuniyet sonrası sektörde anahtar kişiler ve rol modeller ile bağların güçlendirilmesi,

-Yurtdışı bağlantıları kullanılarak, yurt dışı iş ve staj imkânları konusunda menteelere imkân sağlanması,

-İnovatif düşünce ve kendi kararlarını alma gibi konularda menteelerin güçlenmesi,

Bu program dâhilinde menteelerimize kazandırmayı düşündüğümüz hedeflerimizdir.

10 öğrenci hak kazandı

Eczacılık ve İlaç Derneği olarak genç arkadaşlarımız ile birlikte yürüteceğimiz bu programda oldukça yoğun bir ilgi ile karşılanmıştır. Bizleri mutlu eden bu gelişme sonucunda ön aşama ve mülakat aşamalarını geçerek mentörlük programına kayıt yapmayı hak kazanan 10 öğrenci arkadaşımız, 19 Mayıs 2016 tarihinde belli olmuştur. 4 Yıl sürecek uzun öğrenimli bu program ile profesyonel hayatın kapılarını aralayarak mentee olan öğrenci arkadaşlarımız mesleki kariyer ve kişisel gelişim noktasında kendilerine önemli kazanımlar elde edeceğini düşünmekteyiz.

Program ile ilgili bilgileri ve gelişmeleri derneğimizin www.eider.org sitesinden takip edebilirsiniz.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It