5 Aralık 2016

GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü Sevgin İşlekel oldu

Sevgin Islekel_photo_1 

Türkiye GSK Tüketici Sağlığı’nın ilk genel müdürü Sevgin İşlekel başarılı bir şekilde temellerini attığı şirkete geri döndü. Bugüne kadar şirket bünyesinde ve sektörde farklı yönetim görevlerinde bulunan İşlekel, 1 Aralık 2016 tarihi itibariyle GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapacak.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme Programını tamamlayan İşlekel, kurumsal kariyerine Unilever Ağız Bakım Ürünleri Marka Müdürü olarak başladı. 2000-2005 yılları arasında Johnson &Johnson’da sırasıyla ürün müdürü, pazarlama müdürü ve ülke müdürü olarak, 2006-2007 yıllarında ise Eczacıbaşı İlaç’ta iş geliştirme müdürü olarak devam etti.

2007 yılında GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Türkiye ekibini ve stratejisini kurarak bugün ulaşılan başarının temellerini oluşturdu. Sonrasında İngiltere’de yerleşik olarak GSK Tüketici Sağlığı Ağız Bakım Kategorisi Global Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.

Sevgin İşlekel, 2013-2016 yılları arasında ise Unilever’de önce Ortadoğu, Afrika, Türkiye ve Rusya’dan Sorumlu Ağız Bakım Kategorisi Bölge Başkanı sonra da Ağız Bakım Kategorisi Global Pazarlama Medikal Başkanı olarak çalıştı. Sırasıyla Dubai ve İngiltere’de yerleşik olarak yürüttüğü bu görevlerin ardından Türkiye’ye dönme kararı alan Sevgin İşlekel, son olarak, 2016 yılının başından beri sektörün önde gelen uluslararası firmalarına danışmanlık yapıyordu.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It