20 Ocak 2017

İEİS, DEPOLARA İLAÇ SEVKİYATI İLE İLGİLİ NE DEDİ?

IEIS

İLAÇ ENDÜSTRİSİ İŞVERENLER SENDİKASI (İEİS), ÜYELERİNİN TAMAMININ DEPOLARA İLAÇ SEVKİYATINI AKSATMADAN DEVAM ETTİRDİĞİNİ AÇIKLADI.

 Son dönemde basın yayın organlarında bazı ilaç firmalarının, ilaç fiyatlarında önümüzdeki dönemde meydana gelecek artış nedeniyle, bir kısım ilaçları piyasaya vermedikleri yönünde çıkan haberler sonrasında, İEİS olarak bu açıklamayı yapma gereği duymuş bulunmaktayız.

Yarım asrı aşkın bir süredir Türkiye ilaç endüstrisinin gelişiminin sağlanması için çalışan bir kuruluş olarak; ulusal ve çokuluslu firmalardan oluşan 51 üyeyi temsil etmekteyiz.

Üyelerimiz, ilacın toplum sağlığı için önemini bilmekte ve bu sorumlulukla hareket etmektedir. Bu çerçevede, İEİS bünyesindeki üyelerimizin depolara ilaç sevkiyatına her zamanki gibi devam ettiğini büyük bir açıklıkla ifade etmek isteriz.

Toplum sağlığını merkeze almayan, sorumluluktan uzak hiçbir piyasa davranışını kabul etmeyeceğimiz gibi, görmezden de gelemeyiz. İEİS olarak, vizyon ve misyonumuz doğrultusunda, sektörümüzün itibarı ve geleceğini etkileyen bu ve benzeri her türlü iddiayı yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It