22 Aralık 2020

Lansinoh, 2030 Yılına Kadar İklim Nötr Taahhütü Verdi

our commitment Kopyası

Emzirme Ürünlerinde Küresel Lider Lansinoh’tan Bilimsel Verilere Dayalı Sürdürülebilirlik Hedefleri

 

Emzirme çözümlerinin lider markası Lansinoh, şirketin sürdürülebilirlik çabalarına yönelik iddialı yeni hedefleri açıkladı. Lansinoh, 2030 yılına kadar iklim nötr hedeflerine ulaşmak amacıyla, sera gazı emisyonlarını (GHG) değerlendirmek, ölçmek ve bu emisyonları zaman içinde azaltmak için verilere dayalı hedefler geliştirerek, bu alandaki düşünce liderleriyle ortaklık kurdu.

 

Lansinoh, iklim bilimine dayanan bir ölçüm yaklaşımı ile kurumsal sürdürülebilirliğe önemli bir yatırım yaptı. Lansinoh, tüm değer zinciri boyunca bilimsel verilere dayalı emisyon azaltma hedeflerini belirledi. Bu taahhütler, küresel ısınmayı sanayi öncesi seviyelerin 1,5 santigrat derece üzerinde sınırlandırmaya çalışan Paris anlaşmasıyla uyumludur. Hedeflerin hepsi iklim değişikliğini ele alan liderler olan CDP, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, WRI ve WWF arasındaki bir ortaklık olan Bilim Temelli Hedefler Girişimi (SBTİ) tarafından değerlendirilmiş ve onaylanmıştır. 2019’u temel yıl olarak kullanan şirketin hedefleri şunları içerir:

 

  • 1. ve 2. kapsam sera gazı emisyonlarını (GHG) 2030 yılına kadar % 46 oranında azaltmak.
  • 3. kapsam sera gazı emisyonunu (GHG) 2030 yılına kadar dolar katma değeri başına %69 azaltmak.

 

Ayrıca Lansinoh, cinsiyet eşitliği, sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sürdürülebilir tüketim ve üretim faaliyetlerini içeren hedeflere ulaşmak için dünya çapında değerlendirmeler ve programlar başlatarak BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden yedi tanesini desteklemeyi taahhüt etmiştir.

 

Lansinoh CEO’su Kevin Vyse-Peacock; “Kendimizi gerçekten etkisi olan değişiklikler yapmaya adadık ve Lansinoh’un sektörümüzde üstlendiği liderlik rolünden gurur duyuyorum. Bilim Temelli Hedefler Girişimi tarafından onaylanan ilk emzirme şirketi olarak, kendimizi anlamlı ve ölçülebilir iklim bilimine dayanan eylemlere adadığımızı açıkça ortaya koyduk. Lansinoh, 35 yıldan fazla bir süredir bebek ve anne sağlığının savunucusudur. Nesiller boyunca ailelere hizmet ettik ve onlar için sağlıklı bir gelecek sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam ettiğimizden emin olmalıyız.”

 

Lansinoh, sürdürülebilirlik taahhütleri ve dünya genelindeki topluluklara verdiği destek hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.lansinoh.com.tr/surdurulebilirlik/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It