12 Nisan 2017

Lansinoh, “Gelecekten Sorumluyuz” dedi

Gelecekten Sorumluyum_Kerem DemirgilGelecekten Sorumluyum_Kerem Demirgil Konuşma

5 Nisan 2017 Point Hotel’de gerçekleşen Geleceğin Ayak İzleri İlk 1000 Gün Konferansı’nda insan yaşamının en önemli dönemi olan ilk 1000 gün konuşuldu. Lansinoh Türkiye Genel Müdürü Kerem Demirgil Lansinoh İle Daha Uzun Süre Anne Sütü Panelinde, yöneticilerin çalışan annelerin emzirme sürecindeki sorumluluklarını anlattı.

Bebeklerin ruhsal ve bedensel gelişimindeki en önemli süreçlerden biri olan emzirme döneminde hem anne hem de bebek için nasıl daha konforlu geçirilebileceği Lansinoh İle Daha Uzun Süre Anne Sütü panelinde konuşuldu.

Annelerin Babaların Desteğine İhtiyacı Var

Anne çalışıyor ya da çalışmıyor olsun, tüm annelerin ortak ihtiyacı babanın bebeğin bakım sürecine dahil olması ve anneyi desteklemesi en önemli çıktılardan biriydi. Aynı zamandan ilk 1000 gün babası olan Lansinoh Türkiye Genel Müdürü Kerem Demirgil panelistler arasındaydı. Kerem Demirgil, babaların bebeklerinin altlarının değiştirilmesi, yıkanması, giydirilmesi ve ilerleyen dönemlerde beslenmesinde rol oynaması gerektiğini belirtti ve ekledi: “3 aylık bebek babası olarak, bebek bakımının sadece annelere bırakılmaması gerektiği kanaatindeyim. Bebeğin babası ile de vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Babanın bebeği ile ten tene temas kurması, her fırsatta onunla ilgilenmesi hem baba ile bebeğin bağlanmasını destekleyecek hem de annenin üstündeki yükü azaltarak dinlenmesi için ona vakit sağlayacaktır.”

Yöneticilerin İşe Dönen Annelere Desteğinin Artması Gerekiyor

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesine vurgu yapılan konuşmada Lansinoh Türkiye Genel Müdürü Kerem Demirgil, bir yönetici olarak konuyla ilgili fikirlerini sundu: “Doğum izninin 16 hafta olduğu ülkemizde, anneler bebekleri 8 haftalıkken işe dönmek durumunda kalıyor ve bu süreçte bebeğin hala sadece anne sütü ile besleniyor olması gerekiyor. İş yerlerinde annelerin sütlerini sağabileceği ve saklayabileceği uygun, hijyenik odalar yer almalı. 2-3 saatte bir süt sağmak durumunda olan annelerin yöneticileri bu konuda bilgilendirilmeli ve bu süreçte desteklenmeleri sağlanmalıdır. Yöneticiler doğum izni sonrasında işe dönen çalışanların işe adaptasyonu konusunda destek olmalı. Unutulmamalıdır ki, ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı nesiller, hepimizin geleceğidir.”

Lansinoh Olarak; Gelecekten Sorumluyuz Ve Annelerin Bebeklerini Daha Uzun Süre Anne Sütü İle Besleyebilmeleri İçin Çalışıyoruz.

Lansinoh, kuruluşundan bu yana emzirme uzmanlığı ile annelerin daha uzun süre emzirebilmeleri için gerekli ürün ve desteği onlara sunmaktadır.

Annelerin bebeklerini daha uzun süre emzirebilmeleri için, birçok ürün geliştiren markanın ürün portföyünde; saf ve anne-bebek için güvenli meme ucu kremi Lansinoh HPA® Lanolin, göğüs pompaları, göğüs pedleri, süt saklama poşet ve şişeleri, göğüs ucu çıkarıcı, sıcak soğuk göğüs terapi pedleri ve bebeklerin peristaltik emme hareketini uygulayabildikleri ve sonrasında emzirmeye dönmelerini destekleyen biberon gibi ürünler bulunmaktadır.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It