11 Eylül 2020

Lansinoh İzmir Fabrikası “Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası” ile üretim güvenliğini tescilledi

DSC05472

Dünya genelini etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle birçok alanda değişiklik ve yenilikler yaptığımız bir süreçten geçiyoruz. Üretim alanında da Covid-19 güvenliği kapsamında yeni tedbirler gündemde.

 

Anne bebek ürünleri denilince ilk akla gelen markalardan Amerikan ve Japon ortaklı Lansinoh’un, İzmir Gaziemir’de bulunan fabrikasında da Covid-19 ile mücadelede birçok önlem hayata geçirildi. Alınan bu önlemler Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından denetlenerek “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı.

 Barbaros Karadağ

Lansinoh Türkiye Genel Müdürü Barbaros Karadağ yeni döneme adaptasyon için alınan önlemler ve değişiklikler hakkında şunları söyledi:

“Lansinoh olarak misyonumuz bebeklerin daha uzun süre anne sütü ile beslenerek, sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlamak. Birincil önceliğimiz her daim insan sağlığı oldu. Pandemi sürecinde de çalışanlarımızın sağlığını koruyarak, ürünlerimize ihtiyaç duyan anne ve bebeklere, bu ürünleri ulaştırabilmek çok önemliydi.

 

Lansinoh İzmir fabrikamızda henüz Türkiye’de vakalar görülmeden Şubat ayı itibariyle tedbirler almaya başladık. Mart ayı itibariyle de önlemler arttırılarak üretim kapasitelerimiz sosyal mesafe kurallarına göre yeniden belirlendi. Yaklaşık 6 aylık bir süreçte gerek iş sağlığı güvenliği, gerekse de çalışan iş yeri uygulamalarında pek çok ilk hızla hayata geçirildi.

 

Tüm bu çalışma ve önlemlerimiz sonucunda Sanayi Bakanlığına bağlı Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından denetlenen fabrikamız “Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası” almaya hak kazanmış olmasından gurur duyuyoruz.

 

TSE Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası için incelenen konular; çalışanların Covid-19 ile ilgili farkındalığı, eğitimi ve bu bağlamda gerçekleştirilen kurallara uymaları, temizlik ve dezenfektan uygulama planları ve kayıtları, malzemelerin iş sağlığı güvenliği gerekliliklerine uyumu, salgın eylem planlarımızın uygulama detayları, acil durum eylem planları, tüm çalışanların sağlık verilerini anlık olarak takip edebildiğimiz dijital insan kaynakları platformları, çalışanlar ve ailelerini de kapsayan hijyen destek paketleri, eğitimlerde salgının hem fiziksel hem de psikolojik boyutlarına odaklanan bilinçlendirme çalışmaları, doktor ve hemşire tarafından uygulanan kesintisiz sağlık hizmeti ve takibi, iş sağlığı güvenliği uygulamaları ile fabrikada alınan diğer tüm koruyucu önlemlerimiz yer almaktadır.”

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It