27 Şubat 2019

Mustela ve Acıbadem, Bebek Gelişimi ve Uyku Düzeni Etkinliği ile Annelerle Buluştu

IMG_3556

Mustela ve Acıbadem iş birliğiyle gerçekleşen “Bebekli Hayatımız” etkinliğinin ilki, birbirinden değerli uzmanların katılımıyla Acıbadem Maslak Hastanesi’nde gerçekleşti.

Oyuncu Anne-Şermin Yaşar Moderatörlüğünde gerçekleşen “Bebek Gelişimi ve Uyku Düzeni” etkinliğinde; Acıbadem Maslak Hastanesi Pediyatri Uzmanı-Dr. Dilek Çoban “Bebeğimizin gelişiminde önemli kilometre taşları neler?” konu başlığı altında, özellikle ilk üç aylık dönemde anne-bebek arasındaki ilişki ve bağlanmanın, bebeğin gelecek dönemlerdeki bilişsel süreçlerine ve ikili insan ilişkilerine etkisinin önemine dikkat çekti. Annelere en büyük tavsiyesi ise huzurlu olmaları yönünde oldu ve annenin huzurunu sağlayacak kişinin destek verici baba olması gerektiğini vurguladı.

Ebe ve Fizyoterapist-Nevcihan Uygunol “Bebeğimize masaj uygularken nelere dikkat etmeliyiz?” konu başlığı altında, bebeklere masaj esnasında rahat bir ortam sağlanmasının, bebeklerden izin alınarak masaja başlanmasının ve bebeğin ağlaması halinde masajı istemediği için sonlandırmanın doğru olacağını katılımcı annelere anlattı.

Uyku Meleği-Seride Samurkaş “Her formül bizim bebeğimize uyar mı? – Bebeğimiz için sağlıklı uyku düzenini nasıl oluştururuz?” gibi konu başlıkları ile birlikte bebeklerin iyi gözlemlenerek yaşlarına uygun bir uyku düzeni alışkanlığı kazandırılmasının önemine değindi.

Oyuncu Anne-Şermin Yaşar “Oyuncu Anne Şermin’in bebekli hayatı nasıldı?” başlığı altında anneliğin keyifli anlarına odaklanılması gerektiği konusu üzerinde durdu. Bu dönemde uykusuzluğun zor fakat geçici bir süreç olduğunu vurgulayarak annelere bebekleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Bebek bakımı konusunda bilinmeyen kalmasın diyerek yola çıkan, farkındalık oluşturmayı ve bilgi erişimi kısıtlı olan anne ve anne adaylarına ulaşmayı amaç edinen “Bebekli Hayatımız” etkinlikleri, ilerleyen günlerde de çeşitli Acıbadem Sağlık Grubu’na bağlı hastanelerde ücretsiz bir şekilde gerçekleşmeye devam edecek.

Sektörlerinin en çok güvenilen ve tercih edilen markaları arasında yer alan “Mustela ve Acıbadem” anne ve bebek sağlığını ilk sıraya koyarak, anne ve anne adaylarının her daim yanında olmaya devam edecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It