21 Eylül 2017

ORO İlaç büyümeye devam ediyor

ORO 1.

ORO İlaçları tüm yatırımlarını firmayı büyütmek ve geliştirmek için kullanıyor. ORO İlaçları A.Ş. Ticaret Direktörü Cenk Türker yaptığı açıklamada, “Başta üretim kalitesine Ar-Ge’ye ve saha satış-pazarlama kadromuza çok önem vermekteyiz. Yeni ürünlerimizi teker teker piyasaya veriyoruz daha öncede bahsettiğim gibi kara mürver ekstremiz Samigra Plus yetişkinler için, kids çocuklar için şuruplarımızı çıkardık ve hemen akabinde kışa yetiştirdiğimiz kullanım şekli olarak ilk bizde olan Samigra Hot’ı pazara verdik. Onlarla beraber vellajen tablet piyasaya çıktı tıp-2 collajen olan bu ürünümüzün de satış-pazarlamasına başladık” dedi.

Yeni ürün lansmanı yapıldı

Bu OTC ürünler dışında yıllardır üzerinde titizlikle çalıştıkları ve çok emek harcadıkları Orofen Cold&Flu tableti Temmuz ayında piyasaya verdiklerini hatırlatan Türker şunları söyledi: “Aynı zamanda bir haftalık Orofen Cold&Flu lansmanımızı İstanbul’da tüm ekibimizle birlikte yaptık. Şansı açık hayırlı başarılı bir ürün olur inşallah. Bu sene amacımız ORO ilaçlarını yeni çıkarttığımız ürünler ile daha çok güçlendirip ekibimizi ve ürün gamımızı daha çok geliştirip Türkiye ilaç piyasasında önder firma haline gelmektir. Bunu OTC ürünlerimizde başardığımıza inanıyorum. Aynı şekilde yara dezenfektanları ve genel galenik ürünlerde pazar lideri olmamız bizi ziyadesi ile motive etmektedir. Tabi sürekli olumlu şeylerden bahsediyorum ama bu günlere gelmemiz hiç kolay olmadı. Gece gündüz çalıştık. Hatta zaman zaman firma büyütmek ve bir yerlere getirmenin zorluklarıyla umutsuzluğa kapıldığım da oldu. Çünkü ORO İlaçları kurumsal yapısı güçlü seviyede olsa da bir aile firması. Babam, abim ve ben birbirimizi en zor günlerimizde dahi motive ettik ve amaca doğru ilerledik.”

“İlaç kokusu ile büyüdük”

“Samimiyetim ile ifade edeyim ki ilaç ve OTC işi gerçekten çok meşakkatli ve zor bir iştir” diyen Cenk Türker, “Yaptığımız iş her anlamda kontrole tabidir ve en ufak yanlışı affetmez. Yani bu iş sevilmeden kesinlikle yapılmaz. Biz, dedem eczacı, babam 42 yıldır ilaç sanayi çalışanı olmasaydı bu iş belki aklımıza bile gelmezdi ama çocukluğumuzdan beri ilaç kokusu ile büyüdüğümüz için işimizi çok seviyor ve ayrıntısına kadar bizzat ilgileniyoruz. Ben başarıyı bir kaç kelime ile anlatmak istiyorum. İşinizi sevmek ve çok çalışmak yeterli olacaktır sizi sadece şans ve zaman faktörü olumsuz etkiler o faktörleri de sizin yaratmanız gerekir diye düşünüyorum. Ben 15 yıldır satışın içindeyim. Zorluklarını çok iyi biliyor, bu işi yapan başta kendi ekip arkadaşlarım olmak üzere tüm sektör çalışanlarını çok iyi anlıyorum. Biz ürün satmıyoruz. Ar-Ge hazırlığını yapıyoruz. Bakanlıktan onay alıyoruz. Tanıtıyoruz. Değerli doktor ve eczacılarımız ürünlerimize inanmalarını sağlıyoruz. İnsan sağlığının şakaya gelmeyeceğini iyi biliyoruz. OTC News ailesine bize de yayınlarında yer ayırdığı için çok teşekkür eder, tüm sektör paydaşlarımıza sağlık başarı ve mutluluklar dilerim” diye konuştu.

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It