13 Nisan 2018

Orzaks İlaç, Türkiye pazarında 2018 yılında %50’lik bir büyüme hedefliyor

ORZAKS 2  

13 yılını geride bırakan Orzaks, güçlenen kadrosuyla 10. Dönem Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Antalya Rixos Otel’de gerçekleşen Orzaks Dönem Toplantısı her zaman olduğu gibi başarı hikâyelerinin sahne aldığı bir toplantı haline geldi. 3 günlük toplantı süresi boyunca 2017 yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi ve 2018 hedefleri masaya yatırıldı.

2017 skorları, büyüme oranları ve 2018 yılı hedeflerini incelemenin yanı sıra; sosyal programlar ile çalışanlarıyla keyifli vakit geçirerek, 2018 yılına yüksek motivasyon ile hazırlandı. Orzaks İlaç 10. Dönem Toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Selman Alimoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. 2017 yılında gösterilen performans ve % 60‘lık büyümeden dolayı saha ekibini tebrik eden ve tüm çalışanlara başarılarının devamını dileyerek sözlerine başlayan Alimoğlu, gösterdikleri performanstan dolayı mutlu olduğunun altını çizdi. Bir aile ortamı oluşturduklarının ve bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek sözlerine son verdi. Selman Alimoğlu’nun konuşmasının ardından, Orzaks İlaç Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu, 2017 yılını değerlendirmek üzere sözlerine başlayarak; 2017 yılını da saf balık yağı şurup pazarında Ocean Şurup ile açık ara pazar lideri olarak kapattıklarını ve diğer ürün gruplarında da aynı başarıyı yakalamaya yakın olduklarını ifade etti. Birçok personele gösterdikleri performanstan dolayı çeşitli sertifikalar ve ödüllerini veren Alimoğlu, başarı ve sosyal sorumluluklar ile geçen bir yılı daha geride bıraktıklarını söyledi.

“Sosyal sorumluluklarımız en birincil görevimiz”

Alimoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Orzaks olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da gerek sosyal sorumluluk inancımız gerek iş ortaklarımızın vermiş olduğu desteğe teşekkür gerekse de ülkemizde sosyal sorumluluk bilincinin gelişimine destek verebilmek adına; KAÇUV’a (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) tüketicilerimiz ve eczacılarımız adına da bağış yaparak kanser tedavisi gören çocuklarımıza destek verdik. Şimdi daha dinamik, daha enerjik ve verimli yöntemlerle yola devam etmek için hiç bu kadar hazır olmamıştık. 13 yılımızı geride bırakırken saf balık yağı pazarında yenilikçi ve doğal ürünlerle sektöre yön vermekten ve pazar lideri olmaktan gurur duyuyoruz. Uzun yıllardır kesintisiz olarak devam eden pazar liderliğimizi sürdürürken, uzun vadeli hedeflerimizi gerçekleştirdiğimize her geçen gün çalışanlarımızla birlikte tanık oluyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirirken bir yandan da yeni projelerimiz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Satış ve pazarlama kadromuzu genişleterek, 60’ın üzerinde olan ürün portföyümüzü; yenilikçi, insan sağlığına koşulsuz fayda sunan ve sektöre değer katan ürünlerle genişletmeyi planlıyoruz. Sektöre liderlik yapan, örnek gösterilen ve taklit edilen bir firma haline gelmeyi başardık, fakat hedeflerimiz bununla sınırlı değil. Orzaks olarak yüzümüzü geleceğe ve global pazarlara döndüğümüzü de tekrardan yinelemek isterim. Lokal pazarda liderliğimizi sürdürürken, global pazarda da etkin bir rol üstlenme vizyonu ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda hedeflerimiz büyük ve inancımız tam. İnanıyorum ki, yine birbirimizden güç alacak, yine başaracak ve zirvede uzun yıllar kalarak bu başarımızı daim kılacağız.” Alimoğlu; 2018 yılının Orzaks ailesine ve tüm insanlığa önce barış ve huzur getirmesi dileklerinde bulundu. Alimoğlu, 2017 yılında hedeflerini tutturan tüm çalışanlarını ayrıca ödüllendireceğini kaydetti.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It