17 Eylül 2018

Orzaks İlaç’ın yeni ürünleri eczane raflarındaki yerini aldı

Ocean CranBerry

 

Gıda takviyesi alanında sektörde önemli bir konuma gelen Orzaks’ın yeni geliştirdiği ürünleri eczane raflarındaki yerini aldı. Yeri ürünler ve özellikleri şöyle:

Ocean Propolis (Yeşil Brezilya Propolisi)

Ocean Propolis, sadece Brezilya ormanlarındaki arılar tarafından sentezlenen yeşil propolis içeren gıda takviyesidir. Yeşil Brezilya Propolisi, dünyada en çok bilimsel araştırmaya sahip propolis türüdür. Ocean Propolis, yüksek polifenol bileşimi ile antiviral, antibakteriyel ve antienflamatuvar etkiye sahiptir. İlk ve tek Artepillin C kaynağıdır. M.E.D.® patentli üretim tekniği ile üretilmiştir. Bu sayede her üretim partisinde polifenolik bileşenler standardize, saf ve yüksek konsantrasyonda elde edilir. Ocean Propolis, solunum yolu enfeksiyonu ile gelişen boğaz ağrısı, boğaz kuruluğu, geniz akıntısı gibi semptomların giderilmesinde kullanımı önerilmektedir. Ayrıca aft, ağız protezi kullanımı, günlük ağız hijyeninin korunmasında ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde kullanılır. Eşsiz formülü ile Türkiye’de ilk ve tek olan Ocean Propolis, diğer acı propolislerin aksine mükemmel tada sahip. Çocuklarda ve yetişkinlerde kullanıma uygundur. Ocean Propolis 20 ml (130 puf): 47,50 TL.

Ocean ExtraMag

Ocean ExtraMag içerdiği 3 farklı magnezyum türü ile vücuda gerekli olan elementel magnezyumu verirken glisinat, malat ve sitrat parçalarıyla da metabolik süreçleri destekler. Takviye magnezyum kullanımı; normal enerji oluşum metabolizmasına, sinir sisteminin işleyişine, protein sentezine, psikolojik fonksiyona, kas fonksiyonuna, kemiklerin ve dişlerin korunmasına, elektrolit dengesine, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. 1 tablette 200 mg elementel magnezyum içerir. Ocean ExtraMag 60 Tablet.

Ocean Cranberry

Ocean Cranberry içerisinde kullanılan PAC özel bir yöntem ile analiz edilmiştir. BL-DMAC analiz yöntemi patentli özel bir yöntemdir. PAC; idrar yollarındaki epitel doku hücrelerine bakterilerin tutunmasını önler, zararlı bakterilerin idrar ile atılmasını sağlar. Cranberry meyve ekstresi sık tekrarlayan üriner sistem enfeksiyonlarında antibiyotiklerin yerine tercih edilir. 1 tablette uluslararası sağlık otoritelerinin idrar yolu enfeksiyonlarda kullanım önerisi olan 36 mg proantosiyanidin (PAC) içerir. Ocean Cranberry 30 Tablet.

Ocean Methyl Folat

1 tablette sağlık otoritelerinin önerisi olan 400 mcg aktif folik asit içerir. Folik asitin 4 jenerasyonu vardır. Ocean Methyl Folat içerisinde Gnosis firmasına ait patentli 4. Jenerasyon aktif folik asit Quatrefolic® kullanılmaktadır. Aktif folik asit diğer bir adıyla folat; vücuda alındığında enzimatik dönüşüme ihtiyaç duymaz, hücreler tarafından direkt kullanılır, biyoyararlanımı yüksektir. Takviye folik asit alımı, anne adayının folat düzeyini arttırır. Düşük folat düzeyi fetüsün gelişiminde nöral tüp kusurları için bir risk faktörüdür. Folat; normal aminoasit sentezine, kan oluşumuna, homosistein metabolizmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Ocean Methyl Folat 90 tablet.

Ocean Pelumcka

Ocean Pelumcka, Afrika Sardunyası kök ekstresi içeren bir gıda takviyesidir. Umckaloabo adı verilen bu ekstre 17. yüzyıldan bu yana etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Ocean Pelumcka, alkol içermeyen güvenli formülü ile çocuklar ve yetişkinler de güvenle tercih edilebilir. Ocean Pelumcka; etkili içeriği, ölçekli damlalığı ile kolay kullanımı ve tat avantajı ile ilk tercihiniz olacaktır. Ocean Pelumcka (20 ml) 35 TL.

Ocean Selenyum

1 tablette 200 μg selenyum içerir. Selenyum doğada 2 farklı kimyasal yapıda bulunur inorganik ve organik. Ocean Selenyum organik bağlı selenyum olan selenometiyonin içeriği ile emilimi daha yüksektir, daha etkilidir, hücreler tarafından kabulü daha yüksektir.

Selenyum normal sperm oluşumuna, saçın korunmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, tiroit fonksiyonuna, hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunur. Ocean Selenyum 60 Tablet.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It