14 Aralık 2016

Peki, Sen Nasılsın?

1481610585_Annelerin_toplu_foto__raf__ 

Bepanthol Baby, yeni bebek sahibi olan annelerin pek de karşılaşmadığı bir soruyu soran, onlara değerli olduklarını hatırlatan bir platform kurdu: Onuncu Ay! Annelere “sen nasılsın?” diye soran platform, yeni annenin psikososyal ve duygusal adaptasyon sürecine odaklanıyor. Onuncu Ay’ın ilk projesi kapsamında ise sosyal medya ve onuncuay.com adresinden hikâyelerini paylaşan beş annenin öyküleri, bebekleriyle birlikte çekilen fotoğraflarıyla platforma yüklendi.

 Gücünü yılların tecrübesinden alan Bepanthol Ailesi, annelere adadığı ve onuncuay.com adresinde hayata geçirilen Onuncu Ay platformu ile farklı bir projeye imza attı. Annelerin; doğumdan sonra zorlu geçen ilk zamanlarına, bebekleri ile bağ kurma dönemlerine ve “yeni normal” hayatlarına nasıl ayak uydurduklarına dikkat çeken Onuncu Ay platformu, kendi annelik öyküsünü tüm gerçekliği ile anlatan beş cesur annenin öyküsünü bir araya getirdi. Beş annenin bebekleriyle birlikte Emre Yunusoğlu tarafından çekilen fotoğrafları ise onuncuay.com adresinde öykülere eşlik ediyor.

Platforma gelen yüzlerce mesajın arasından Buket Akdağ Özyer, Burcu Özdemir Bakaçhan, Ece Yiğit, Fatma Evirgen ve Yonca Kunaçav’ın hikâyeleri ön plana çıktı. Onuncu ayını “duş almak bile lükstü” diye tanımlayan Buket’in, işe gitmek üzere evden çıktığı ilk gün kendini telefonunun ekranındaki bebeğini öperken bulan Ece’nin, Burcu’nun, Fatma’nın ve Yonca’nın hikâyeleri aynı noktada kesişiyordu: “ben şimdi ne yapacağım?” sorusuna aranan cevap…

Annelere Kadın Olduklarını Hatırlatan Platform

Anne ve bebek kategorisinde, pişiğin önlenmesi konusunda uzman Bepanthol Baby tarafından hayata geçirilen Onuncu Ay platformu, annelerin zor zamanlarında yanlarında olmayı ve her ihtiyaç duydukları noktada onlara destek olmayı hedefliyor. Onuncu Ay platformu, bebeğin bakımından ziyade yeni anneye odaklanıyor ve iyileşme döneminde annelerin desteklenmesinin önemine dikkat çekiyor.

Kimi zaman doğum sonrası depresyonu gibi zorlu konulara değinen, kimi zaman da anneler için stil ipuçları paylaşan Onuncu Ay platformu, ideal değil gerçek paylaşımlarla annenlerin yanında olmayı hedefliyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It