25 Mayıs 2017

Sensodyne Hızlı Rahatlama diş macunu dünyada ilk defa Türkiye pazarına sunuldu

1494509580_GSK_Sensodyne_BasinBulusmasi1494509581_Sensodyne_H__zl___Rahatlama_Di___Macunu___Urun_Gorseli

GSK Tüketici Sağlığı’nın bilimi merkeze alan global vizyonu ışığında, hassas dişler için hızlı* bir çözüm sunmak üzere geliştirdiği Sensodyne Hızlı Rahatlama diş macununa dair detayları aktarmak üzere The House Hotel Ortaköy’de düzenlenen toplantıda, GSK Tüketici Sağlığı yöneticileri ve medya mensupları bir araya geldi. GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü Sevgin İşlekel, GSK Tüketici Sağlığı Medikal Direktörü Dr. Stephen Mason, GSK Tüketici Sağlığı Pazarlama Direktörü Shehryar Rao ve Diş Hekimi Ayşegül Demirdağ’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, yeni Sensodyne Hızlı Rahatlama’nın, diş hassasiyeti için hızlı rahatlama* ve uzun süreli koruma** sağladığının klinik olarak kanıtlanan bir diş macunu olduğu vurgulandı.

GSK Tüketici Sağlığı vizyonu hakkında bilgi aktaran GSK Türkiye Genel Müdürü Sevgin İşlekel, GSK’nın bilimi merkeze alarak ilerleyen global bir sağlık şirketi olduğunu vurguladı. Sensodyne markasının, Türkiye’ye girişinden itibaren sürekli ilerlediğini ve bugün alanında pazar lideri olduğunu aktaran İşlekel, tüketicilere hayat kalitelerini yükseltmeye yönelik çözümler sunabilmek adına bilimsel araştırma ve inovasyona yatırım yaptıklarını belirtti.

Sensodyne’in pazardaki konumunu dair bilgiler veren GSK Tüketici Sağlığı Pazarlama Direktörü Shehryar Rao, GSK Türkiye’nin, ağız sağlığı sektöründe Ortadoğu ve Afrika bölgesinin lideri ve bölge için öncelikli pazar olduğunu belirterek, Sensodyne Hızlı Rahatlama diş macununun dünyada ilk defa Türkiye pazarına sunulduğunu vurguladı.

Sensodyne Hızlı Rahatlama diş macununun geliştirilmesinde yer alan GSK Tüketici Sağlığı Medikal Direktörü Dr. Stephen Mason ise her 3 kişiden birinin, diş hassasiyeti yaşadığını ve bunların sadece üçte birinin bu hassasiyete yönelik tedavi uyguladığını belirtirken, geliştirdikleri inovatif ürün ile bugünün hızlı dünyasında yaşadıkları diş hassasiyeti ağrısına hızlı iyileşme arayanlara bir çözüm sunduklarını aktardı. Dr. Mason, Sensodyne Hızlı Rahatlama diş macununun uzun süreli kullanımının, günlük yaşamda dentin hassasiyetinin etkisinde önemli azalmalar sağladığının görüldüğünü vurguladı.

Diş hassasiyeti ağrısının en  kabul edilen en yaygın teoriye göre, açıkta kalmış dentin tubüllerinin soğuk, sıcak yiyecek ve içecekler gibi harici bir tetikleyiciye maruz kalması sonucu dentin tubülleri içindeki sıvı akışının hızlanarak sinir uçlarının uyarılmasından kaynaklanan kısa ve keskin bir ağrı olduğunu belirten GSK Tüketici Sağlığı Medikal Direktörü Dr. Stephen Mason, Sensodyne Hızlı Rahatlama diş macunu içinde yer alan teknolojinin, tubülleri hızlıca kapatarak sadece 60 saniyede*** klinik olarak kanıtlanmış bir rahatlama sağladığını açıkladı.

GSK olarak en önemli önceliklerinin tüketicilerin hayat kalitelerini artırmak ve onlara sağlıklı bir hayat sunabilmeye yardımcı olmak olduğunu belirten Dr. Mason, Sensodyne Hızlı Rahatlama ürünü ile diş hassasiyeti sorunu yaşayan kişilerin hiçbir endişeye kapılmadan en çok sevdikleri yiyecek ve içeceklerin keyfini çıkarabileceğini ve bunu sağlayabiliyor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Sensodyne Hızlı Rahatlama diş macununu, diş hassasiyeti yaşayan hastalarına tavsiye ettiğini belirten Diş Hekimi Ayşegül Demirağ, başka hiçbir müdahaleye gerek kalmadan, diş macunu kullanımı **ile uzun dönemde iyileşme sağlandığını ifade etti.

*60 saniyede klinik olarak kanıtlanmış rahatlama

**Günde 2 kere fırçalama ile

***GSK verileri – Ocak 2017: GSK Verileri 207211. Ocak 2017. Accepted for presentation at IADR 2017, Abstract no: 2635085

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It