12 Mayıs 2016

TheTheSlimFit Sağlıklı Zayıflama programı ile kilolara veda edin

slımfıt7

Geçen hafta 4. Şubesini Antalya’da açan TheTheSlimFit Sağlıklı Zayıflama programı, 2 yaşında. Bu kısa süreye, aynı konseptin restaurant’ını ve 4 şubeyi sığdıran kurucu Mine Yılmaz, TheSlimFit’le tüm ekipçe çok hayata dokunup, sayısız başarı hikâyesinin oluşmasına katkı sağlamanın gururunu hissettiklerini söyledi… İstanbul, Ankara, Azerbaycan Bakü, Antalya’dan sonra yakında tüm Türkiye’de olacaklarının sinyallerini verdi. Birçok ünlü zayıflama programında konuk edildi. En son Kuşum Aydın theSlimFit programında 2 ayda 13 kiloya yakın verdi. Yine sevilen sanatçı Yonca Evcimik, zayıflama programında 10 kilonun üstünde kilo veren ünlülerden.

Mine Yılmaz, 2 sene önce bu zamanlarda firmanın ilk yemek paketini göndermeye başladığını belirtti: “720 TheSlimFit üyesi toplam 5184 kg verdiler. Bu istatistiği verebiliyoruz çünkü her sabah diyetisyenlerimiz programımızda ki üyelerin kilo resimlerini wsapp’tan alıp, günlük değişimleri takip ediyorlar. Üyenin o günkü hatta o an ki durumuna göre ertesi günkü menüsü revize edilip kendisine ulaştırılıyor. Örneğin regl durumunda, kabızlık şikayetinde veya seyahat durumuna göre ertesi günkü yiyecekleri değiştiriliyor ki diyet kişiye özel / duruma özel olsun, zira diyet sürecinde her gün bizim için önemli. TheSlimFit üyelerinin aylık kilo verme ortalaması 7,2 kg. Değişimde toplamda yaklaşık % 7’si ödem olarak, %73’i de yağdan verildi. Ve kayda değer oranlarda kas kütlesi arttı… Haşimato, tiroid veya kronik kabızlık gibi rahatsızlıkları nedeniyle kilo almış ya da kilo aldıkları için bu rahatsızlıklara maruz kalmış üyelerin % 70’inin bu rahatsızlıklarında olumlu yönde değişim / düzelme gözlemledik” dedi.

KİŞİYE ÖZEL BESLENME

TheSlimFit uzman diyetisyenleri beslenme programlarını sahip olunan rahatsızlık durumlarına göre planlıyor. TheSlimFit İstanbul uzman diyetisyeni Mehmet Akif Atay: örneğin üyemiz menopoz dönemindeyse veya D vitamini eksikliği varsa kalsiyum emilimini artırmak için keten tohumlu yoğurt önerilir ve adresine her gün gönderilen yemeklerinin arasında bu ara öğüne de yer verilir. Bu şekilde yoğurtta ki kalsiyum emilimi artar. Aynı zamanda keten tohumunun yağ yakım hızlandırma özelliğiyle mikro (kalsiyum alımını artırdık) ve makro (kilo verme) düzeyde beslenmede planlama yapılır. Biz TheTheSlimFit olarak kan değerleri (hastalık durumları) irdelenerek zayıflatma sürecini başlattığımız programımızda hastalık yoktur hasta vardır diyoruz. Kolesterol rahatsızlığı olan bir kişinin yandaş hastalıları da varsa onlar da baz alınmalı. TheTheSlimFit adrese teslim kişiye özel diyet yemek hizmetinde 2 kolesterol hastalığı olan üyemize aynı yemek gitmez. Kolesterolü olup şeker hastalığı olan kişiye, sadece kolesterol hastalığı olan kişiden farklı beslenme planı oluşturulur.

TheSlimFit Ankara uzman diyetisyeni Zeynep Avan’da : “önerilen kadar önerilmeyen (ve gönderilmeyen) besinler de tıbbi beslenme planında sağlıklı yaşam için önemli diye ekledi. Örneğin greyfurt çoğu ilaçta emilim oranını değiştiriyor, doz aşımı yapabiliyor. Özellikle çoklu ilaç kullanımında beslenme planımızdan çıkartabiliyoruz. Örneğin diyabet tanısı almış kişilerde greyfurt 1 doz alınması gereken ilacın (ilacın emilimini artırıp azaltabileceğinden) etkisini 1,25 ölçüye çıkarabilme etkisinden dolayı beslenme düzeninde yer vermiyoruz.”

Tiroid rahatsızlığı olan üyelere mikro düzeyde selenyum içerikli besin grubu (örn: semizotu, soya sütü) planlandığında aynı öğün içinde e vitaminden de zengin besin grubunu (ceviz, salatalık) da bir arada planlayıp tiroid hormonunun da seviyesini artırabiliyoruz (tiroid hastaları için). Endokronog da ilaç olarak selenyum veriyor, biz doğal yollarla selenyum vermiş oluyoruz. Hep dediğimiz gibi yediklerimiz ilacımız, ilacımız theTheSlimFit oluyor bu şekilde J . Biz theTheSlimFit olarak fazla kiloların verdirilmesini, çok yönlü titizlikle planlanmış beslenme ve spor sürecinin bir yan faydası olarak tanımlıyoruz diyor kurucu Mine Yılmaz.

Hayatlarını değiştirme kararı almak üzere Koşuyolu’nda ki merkez ofisimize gelen üyelerimize neleri değiştirmek istediklerini, neden theSlimFit Sağlıklı Zayıflama Programımıza başvurduklarını sorduğumuzda çok farklı cevaplar aldık:

Beyaz pantolon giyebilmek için

Artık yürümek üzere olan bebeğiyle foto çektirebilmek için

Bikini giyebilmek için

Eşinin kilo esprilerinden kurtulmak için

Zara, mangodan uygun beden elbise giyebilmek, sadece büyük beden satan kısıtlı markalardan kurtulmak için

Daha sosyalleşebilmek için..

Çok az kişi reflümden kurtulmak ya da kolesterolüm düşsün istiyorum diye zayıflama programımıza başvurdu. Fazlalıklarını verip, hayatlarını ertelemek istemeyen, istediklerini giyip, özgür olmak isteyenler, kiloları hayatlarında bir bariyer olanlar bize başvuruyor. Kaliteli besin malzemesi kullanmak, kiloyu yağdan verdirmek, sahip olunan rahatsızlıkları beslenmeyle düzeltmek bizim theSlimFit’in ana misyonu, hatta zayıflatmaktan daha öncelikli hedefimiz. 1 ayda 8 kiloya kadar kilo verebiliyor üyelerimiz. Mümkün olan en kısa sürede max sağlıklı kiloyu verdirmek istiyoruz. Zira süre uzadıkça başlangıçta ki motivasyonu korumak kolay olmuyor.

BİREBİR SPOR

Kilo verme sürecinde beslenme kadar önemli olan yapılan spordur. TheSlimFit spor hocalarından Sertaç Akkuş sağlıklı kilo verme yönteminin önemli bir bileşeninin açık havada yapılan tempolu yürüyüş olduğunun altını çiziyor. Ortalama 45 dakika oksijen zengini ormanlık alanda ya da sahil kenarında yapılan aktivite kilo vermede %30-35 etkili. Toplamda 10 kilo veriliyorsa bunun ortalama 3,5 kilosu kardiyo ağırlıklı sporla sağlanıyor. TheSlimFit’te sağlıklı kilo verme programımızın spor bacağında üyelerin spor planlaması kişinin fiziksel aktivite durumu (bel fıtığı, düz taban, kalp pili, taşikardi, bradikardi) dikkate alınarak yapılır.

1 ayda 8 kiloya kadar sağlıkla, lezzetle, disyetisyenle, kalıcı, zahmetsiz, hayatı kolaylaştırarak kilo verdiren TheSlimFit’in perde arkasında muntazam/titizlikle yürütülmesi takip edilmesi gereken bir operasyon var: gıda işi, diyetisyen sağlık işi, spor ve bunların koordinasyonu.

 

www.theslimfit.com

 

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It