25 Ekim 2016

TİTCK – TEB GÖRÜŞMESİ’NDE ECZACILARIN SORUNLARI ELE ALINDI

cof

İlaç ve eczacılık uygulamaları ile ilgili güncel konuları görüşmek ve Kurumların gündemlerindeki konuların birlikte değerlendirilmesi amacıyla her ay yapılması planlanan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu – Türk Eczacıları Birliği arasındaki görüşmelerin ilki 21.10.2016 tarihinde TİTCK Binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan Kurum Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, Kurum İlaç ve Eczacılık Başkan Yardımcısı Dr. Ali Alkan, Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Eray Kaplan, Eczaneler ve Ecza Depoları Ruhsat Dairesi Başkanı Uzm.Ecz. Fatma Bekar, Ekonomik Değerlendirmeler ve İlaç Tedarik Yönetimi Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Banu Bayar, Ecz. Erkan Güngördü, Uzm.Ecz.Oğuzhan Koyuncu, Uzm.Ecz. Meltem Atalar Işık, Dr.Ecz. Melda Kekiç, Sağlık Denetçisi Telha Tezcan, Av.Burcu Gökozan; Türk Eczacıları Birliği’nden TEB Genel Sekreteri Ecz.Arman Üney, Hukuk Danışmanı Av.Hüseyin Öğüşlü, Genel Sekreter Yardımcısı Ecz.Rida Himmet, Koordinatör Ecz.Oya Çulha, Genel Sekreter Danışmanı Serkan Mercan, Yazılım Sorumlusu Emrah Himmet katıldılar.

Toplantıda, -Akılcı İlaç Kullanımı ve Farmakovijilans Uygulamaları, -Gıda Tarım ve Hayvancılık İl/İlçe Müdürlükleri tarafından eczanelerde yapılan denetimleri, -Eczacılara Tanınan Stok Düzeltme Hakkı Kapsamında Yapılacak Olan İTS Deaktivasyon İşlemleri, -Münhasıran eczanelerde satılacak Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünlere ait liste oluşturulması için yapılan çalışmalar, -Ruhsatları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen kapsül formundaki ürünlerin ruhsatının Sağlık Bakanlığınca verilmesi, -Eczanelerde Sağlık Müdürlükleri tarafından yılda iki kez yapılan denetimlerin risk odaklı olarak daha az sayıda yapılması, -Aynı il içerisinde nakil yapan eczacılardan ikinci defa ruhsat harcı istenmemesi gerekliliği, -Eczane Levha Standartları ve bununla ilgili Yönetmelik çalışması, Konuları görüşüldü.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It