18 Ekim 2017

Türk Erkeğinden Bebek Bakımında Eşlerine Tam Destek

shutterstock_397146469 

Türk annelerinin yıllardır güvenle tercih ettiği Fransız Biocodex firması anne ve bebek sağlığı konusunda bir araştırma yaptı. Hamilelik süreci, anne ve bebek sağlığının yanı sıra çevre ve eşlerin bu süreçteki davranışlarının da yer aldığı araştırma da; Türk erkeklerinin bilinenin tersine hem hamilelik hem de sonrasında eşlerine en fazla destek veren kişi olduğu ortaya çıktı.

 

Türkiye genelinde 3.657 kadının katıldığı araştırmada çok çarpıcı sonuçlar elde edildi. Şüphesiz ki bu soruların en ilginçleri, hamilelik döneminde ve sonrasında erkeklerin anne adaylarına ve yeni annelere davranış durumları oldu. Her iki soruda da kadınlar, eşlerinin % 73’ünün hamilelik sürecinde kendilerine yardımcı olduklarını daha sonraki annelik dönemlerinde de erkeklerin % 55’inin bebeklerin büyümesinde önemli sayılacak kadar destek verdiklerini söylediler.

Bu araştırmadan yola çıkan Biocodex, annelerin her zaman yanında yer alarak, Türkiye genelinde bir dizi bilgilendirme toplantıları düzenlemeye başlıyor. “ Anne Biliyor musun?” isimli projenin temel hedefi anneleri gereksiz bilgilendirmeden arındırmak, yaşamlarını kolaylaştıran bilgiler ışığında yol göstermektir.

Projenin ilk uygulaması İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin himayelerinde, Eşrefpaşa Hastanesi’nin desteğiyle 26 Ekim 2017 Perşembe günü, 11.00-13.30 saatleri arasında İzmir Fuar Gençlik Tiyatrosu Salonu’nda ilk buluşma gerçekleşecektir.

Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ali Serdar Pedükcoşkun, Dr. Ahmet Babacan ve sosyal medyada annelerin en fazla takip ettiği “gebbepinar” olarak da bilinen Ebe Pınar Mallı İzmirli annelerle bir araya gelecek, halk arasında doğru bilinen yanlışları, annelerin bebek bakımında yaşamlarını kolaylaştıracak pratik uygulamaları anlatacaklar.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It