27 Nisan 2019

ULUSLARARASI FARMAFİKİR-4 ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

2019-04-25 18.07.51

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nin (PGED) 2016 yılında Türkiye ve KKTC Eczacılık Fakültelerinde öğrenim gören eczacılık öğrencileri arasında başlattığı Farmafikir yarışması dördüncüsünün ödül töreni Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliği ile Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

37 PROJE YARIŞTI

“Geleceğin Eczacılığına” dair genç beyinlerin fikir, düşünce ve projelerini oluşturmayı hedefleyen yarışmaya Türkiye ve KKTC’nden 2016, 2017 ve 2018 yıllarında 66 proje başvurusu yapılmıştı. Ödül Töreni M.Ü Türk Müziği Topluluğunun olağanüstü müzik dinletisi ile başladı. Ardından M.Ü. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güniz Küçükgüzel’in açılış konuşmasını müteakiben Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Armağan Ener yaptığı konuşmada; 2019 yılında 17 üniversiteden 37 projenin gönderildiğini belirtirken hem proje hem de Üniversite sayılarındaki yükselişin herkesi memnun ettiğini ifade etti.

FARMAFİKİR ULUSLARARASI BOYUTA TAŞINDI

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Başkanı Ecz. Armağan Ener, “Geleceğin Eczacılığı İle İlgili İnovatif Uygulamalar’’ konulu yarışmanın dördüncüsünü Uluslararası boyutta planladıklarını belirtirken katılımcılar arasında yabancı öğrencilerin de bulunduğunu dile getirdi.

FARMAFİKİR YARIŞMASINDA ÖDÜLLER VERİLDİ

Farmafikir 2019 yarışmasına katılan 17 üniversiteden 37 proje değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirme toplantısında finale kalan projeler Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan ödül töreninde sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumlar sonunda; Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencisi Furkan Çolak “PharmaGO” isimli projesiyle birinciliği, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Merve Dede ve Şeyda Şentürk “Eczanede Reçetesiz İlaç Kontrol Sistemi” isimli projeleriyle ikinciliği, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Berna Gemici, Büşra Benkli ve Dila Bilgin “PharmAsk” projeleriyle üçüncülüğü, Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Beşir Sefa Mumay ve Necla Şahan “İlaç Takip” isimli projeleriyle dördüncülüğü aldılar.

EN İNOVATİF ECZACILIK FAKÜLTELERİ SEÇİLDİ

Farmafikir 2019 da yarışmaya eklenen yeni formatla birlikte en çok proje hazırlayan üniversiteler de ödüllendirildi. Farmafikir 4 yarışmasında 3 ve daha fazla proje hazırlayarak “En İnovatif Üniversite Plaketi” alan okullar;

  • Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
  • Anadolu üniversitesi Eczacılık Fakültesi
  • Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
  • Erciyes Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
  • Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

FARMAFİKİR 2020 ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Farmafikir 4 finalinin kapanış konuşmasında Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Başkanı Ecz. Armağan Ener, “Hep birlikte büyük bir aile olduklarını belirtirken “Geleceğimiz adına enerjinize, bilginize, dünyayı görebilen vizyonlarınıza, girişimci ruhunuza, cesaretinize, zamanınızı vererek hazırladığınız geleceğe dönük projelerinize ihtiyacımız var. Fikirlerinizi, düşüncelerinizi geleceğimiz adına bir tohum olarak ekin ve onları büyütün. Mesleğimize, sektörümüze, ülkemize ve tüm dünyaya örnek olacak projelere imzanızı atın. Bugünden başlayarak Uluslararası Farmafikir 2020’de yepyeni, uygulanabilir, değer katan projelerinizle yerinizi alın” dedi.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It