17 Ocak 2021

“Vitaminde Alman Kalitesi: DOPPELHERZ ile Bağışıklığını DEPOT’LA”

see 

Doppelherz Marka Müdürü Seçil Akkaya, “Doppelherz markası olarak sektöre yenilikçi ürünler sunarak büyümeye devam edeceğiz. Yeni yılda da ürünlerimizi eczanelerde tüketici ile buluşturacağız” dedi.

 

Almanya’nın 1 numaralı vitamin ve mineral markası olan “Doppelherz” tüketici ihtiyaçlarına yönelik kendini yenileyerek pazara innovatif formlar ile öncülük eden 100 yıllık bir marka.

Doppelherz markasının tüm ürünleri üstün Alman Teknolojisi ile fark yaratırken; optimum doz ve sinerjik etki ile maksimum fayda sağlanması üzerine tasarlanmış formülasyonlara sahip.

Almanya’nın Flensburg şehrindeki üretim tesislerinde Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun, GMP sertifikası ile ürünlerin üretilmesi markaya duyulan güveni arttırmaktadır.

Tüketici Sağlığı alanına getirdiği yeniliklerle Türkiye’deki ürün portföyünü genişleten Doppelherz, özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde bağışıklık sisteminin desteklenmesinin önemine dikkat çekiyor. Doppelherz “DEPOT” teknolojili ürünleri ile tüketiciye gün boyu maksimum emilim ile maksimum fayda sunuyor.

Suda çözünebilen vitaminler olan C vitamini ve B vitamini grupları (B1, B2, Niasin, B5, B6, B12 Biotin, Folik asit) vücutta depolanmazlar. Vücut tarafından depolanmadığı için dışarıdan destek olarak alınması önemli.

“DEPOT Teknolojisi ile Gün Boyu Bağışıklığa Tam Destek”

Türkiye Bilimler Akademisi’nin ( TÜBA ) Kasım 2020 ‘de hazırladığı raporda bağışıklık sistemindeki hücrelerin en iyi şekilde çalışması için yeterli ve dengeli beslenmenin şart olduğu vurgusuna dikkat çeken Doppelherz Marka Müdürü Seçil Akkaya, sağlıklı bağışıklık sistemi için vücudun yeterli ve dengeli beslenme ile birlikte yeterli derecede C vitamini, D vitamini, Çinko, B vitaminlerinin vücutta sinerjik etkileşimine ihtiyacı olduğunu ve doğal beslenmeyle güvenli almakta çoğu zaman başarılı olunamadığını bu nedenle dengeli beslenmeli, beraberinde de uygun vitamin & mineral desteği alınmasının önemli olduğunu belirtiyor.

C vitamininin en çok bilinen faydalarından biri, bağışıklık sistemi üzerindeki güçlendirici etkisidir. Bağışıklık etkisinin yanı sıra C vitamini, antioksidan etkisiyle hücrelerdeki oksidatif stresi azaltır.

C vitamini ile birlikte alınan çinko immün hücre fonksiyonu ve hücre sinyalinin hızlı bir şekilde harekete geçmesi için oldukça önemlidir.

DEPOT

Doppelherz DEPOT teknolojisi ile ağız yoluyla alınan vitamin ve mineraller selüloz ile kaplanır. İnsan vücudunda selülozu sindiren selülaz enzimi olmadığı için ürün içerisinde yer alan vitamin ve mineraller midede sindireme uğramadan ince bağırsağa tamamen korunarak iletilir. Selüloz film bağırsakta yavaşça çözünür ve besinler ortamda yavaş yavaş salınmaktadır. Bu sayede, gün boyu C vitamini, Çinko ve diğer vitamin ve mineraller vücut tarafından maksimum emilerek maksimum fayda sağlamış olurlar.

Doppelherz DEPOT teknolojisine Doppelherz Vitamin C tablet, Doppelherz Vitamin C 750 ve Doppelherz A-Z Multivitamin ürünleri sahiptir. Ürünler 11 yaş ve üzeri kullanıma uygundur. Günde tek doz ile maksimum fayda sağlanmaktadır.

Doppelherz A- Z Multivitamin Türkiye pazarında yer alan yavaş salınıma sahip Tek Multivitamindir. 14 vitamin ve 10 mineral ile zengin içeriğe sahiptir. Doppelherz Vitamin C 750 ürünü saşe formda susuz kullanıma ve direkt içime uygundur. İçerisinde 750 mg C vitamini ile birlikte çinko minerali de bulunur. Doppelherz Vitamin C tablet içerisinde yer alan Folik asit, Selenyum, Çinko ve Vitamin E ile bağışıklığa sinerjik etki ile destek sağlamaktadır.

2021 yılının da pandeminin etkisi altında geçeceğini görüyoruz. Doppelherz markası olarak sektöre yenilikçi ürünler sunarak büyümeye devam edeceğiz. Yeni yılda da ürünlerimizi eczanelerde tüketici ile buluşturacağız.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It