23 Kasım 2017

Yeditepe’de “Farmafikir”ler Yarışıyor

Adsız 

Eczacılık fakülteleri öğrencilerinin inovatif projelerinin yarıştığı Farmafikir ödül töreni, 25 Kasım’da Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek

Yeditepe Üniversitesi, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nin geleceğin eczacılığına katkı sağlayan inovatif uygulama örneklerini çoğaltabilmek amacıyla, eczacılık fakülteleri öğrencileri arasında düzenlediği “Farmafikir Yarışması”na ev sahipliği yapacak. Bu yıl ikincisi yapılan yarışmanın finali, 25 Kasım Cumartesi günü 16.00-19.00 saatleri arasında, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“Geleceğin Eczacılığı ile İlgili İnovatif Uygulamalar” konulu Farmafikir Yarışması’na bu yıl Yeditepe, Anadolu, Gazi, Hacettepe, İstanbul, Karadeniz Teknik, Marmara, Medipol, Trakya ve Yüzüncü Yıl üniversiteleri eczacılık fakültelerinden 20 öğrenci katıldı. Yeditepe Üniversitesi’nden 4 öğrencinin, 4 farklı proje ile yarıştığı Farmafikir’de, bir Yeditepe Üniversitesi öğrencisi de finale kalanlar arasında yerini aldı.

25 Kasım Cumartesi günü, açılış kokteyli ile başlayacak finalde öğrencilerin sunumlarının ardından ödül töreni gerçekleştirilecek.

DİĞER BAŞLIKLAR

Pin It